Sıradaki içerik:

Sevda Erginci Kimdir?

Sevda Erginci Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Başarılı ve güzel oyuncu Sevda Erginci, filmlerde gösterdiği üstün başarıları ve yüzünün güzelliğiyle tüm seyircilerin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. En çok merak edilen sorular arasında Sevda Erginci Sevgilisi hakkındaki soruları makalemizde yanıtladık.

Sevda Erginci  Biyografisi

3 Ekim 1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu, oyunculuk karakterine öncelikle okul tiyatrosunda yer alarak başlamıştır. 4 yaşına geldiğinde annesi ile babası boşanan oyuncunun tek hedefi oyunculuktu. Son zamanlarda, Türk dizilerinin yetenekli ve yakışıklı oyuncularından biri olan Yılmaz Kunt ile düzenli bir birlikteliği vardır.

1.65 boylarında, 48 kilo civarında olan Sevda Erginci, saç rengi ve gözleri kahverengidir. Terazi burcu olan güzel oyuncu, burcuna ait tüm özellikleri taşımaktadır.

15’li yaşlara geldiğinde kariyerine ilk adımı atmaya hazırlanan oyuncu 1,5 yıl oyunculuk eğitimi almıştır. Piyano eğitimleri de alan Sevda Erginci, tiyatro ile ilk buluşmasını bir çocuk tiyatrosunda ki “Paki ve Saygı Çiçekleri” adlı oyunu ile olmuştur. Haksızlığa gelemeyen, lafını söylemekten çekinmeyen, akıllı ve becerikli oyuncu, 2012 yılında “Koyu Kırmızı” adlı dizide Özgü Namal ve Ozan Güven ile sahne alarak Ayşe Karakterini profesyonel bir oyunculukla canlandırmıştır.

Yine 2012 yılında Mehmet Aslantuğ ve Fahriye Evcen’le birlikte Osmanlı Devleti’nin yıkılış sürecini anlatan “Veda” isimli dizide Lamia karakterini canlandırmıştır.

2013 ile 2014 yılları arasında seyirci kitlesi geniş olan “Karagül” dizisinde, Ece Uslu, Saruhan Hünel, Şerif Sezer, Mert Yazıcıoğlu ile birlikte rol alarak, Ayşe karakterini canlandırmıştır.

2015’li yıllara gelindiğinde ilk defa “Uzaklarda Arama” isimli bir filmde, Doğa Konukoğlu, Kaan Urgancıoğlu, Eşref Kolçak, Mehtap Bayri ile birlikte oyunculuk yapmıştır.

Sevda Erginci’nin Oynadığı Film ve Diziler

Yasak Elma(Dizi-Zeynep)-2018

Ver Elini Aşk (Dizi)-2017

Hayat Bazen Tatlıdır (Dizi-Kara Sevda)-2016-2017

Uzaklarda Arama(sinema)-2015

Karagül(Dizi-Ayşe)-2013-2014

Veda(Dizi-Lamia)-2012

Koyu Kırmızı(Dizi-Ayşe)-2012

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli