Sıradaki içerik:

Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir Litre Gözyaşı televizyon dizisinde canlandırdığı Mahir karakteri ile dikkatleri üzerine bir kez daha çeviren Mert Yazıcıoğlu hakkında merak edilen bilinmeyenler. Kaç yaşında ve Mert Yazıcıoğlu sevgilisi kim ve daha pek çok ayrıntı yazı içeriğinde.Oyunculuğunu ilk dizi filminden itibaren kanıtlayan ve her oyunda farklı karakterleri canlandırarak oyunculuğunu pekiştiren Mert Yazıcıoğlu kaç yaşında acaba diyenler için yapılan araştırmada,10 Mayıs 1993’te dünyaya gelen ve 25 yaşın içerisinde olan Mert Yazıcıoğlu aslen Denizlili olup doğma büyüme İstanbulludur.

Mert Yazıcıoğlu Hakkında Merak Edilenler

Kanal D televizyonlarında halen yayını devam eden dizide yer alan oyuncu İstanbul ilinde ilkokuldan liseye kadar öğrenim hayatını devam ettirdikten sonra İşletme Bölümünü kazanarak Aydın’da eğitimine devam etmektedir. Oyunculuğa olan merakı onu bu yöne yönlendirmiş ve kendisine bu konuda destek olarak Üç Mota’dan oyunculuk eğitimini Can Sipahi desteği ile almıştır. Mert Yazıcıoğlu boy standartlarına göre uzun boylu sayılıp 1.77 metre boy ve 69 kiloda’dır. Tüm burcunun özelliklerini taşıdığını belirten sanatçı Boğa burcudur. Sevilen genç oyuncular kategorisinde yer alan oyuncu Mert Yazıcıoğlu sevgilisi olduğu düşünülen   Afra Saraçoğlu ile magazin haberleri çıkmış ama ikili bir açıklama yapmamıştır.

Mert Yazıcıoğlu’nun Yer Aldığı Diziler

Kanal D dizisinde Bir Litre Göz Yaşı’nda canlandırdığı Mahir rolünde yakın arkadaşı olduğu Cihan’a aşık olan bir genci canlandırmaktadır. İlk rol aldığı Dedemin İnsanları rolü daha sonra, Kayıp Şehir, Karagül, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Mehmed  Bir Cihan Fatihi dizilerinde yer almış olan oyuncu Mert Yazıcıoğlu fiziği,başarısı, karizması ve yeteneği ile dizilerin aranılan isimleri arasında yeralmıştır. Umuda Kelepçe vurulmaz Dizisinde Burak DakakMelisa Şenolsun, Özge Özder gibi oyuncularla yer almıştır.

Mert Yazıcıoğlu’nun Yer Aldığı Sinema Filmleri

Şimdilerde yapımcıların dikkatini çekmesine neden olan Dedemin İnsanları Sinema filminde konuk oyuncu olarak yer alan oyuncu Mert Yazıcıoğlu televizyon dizileri ve reklamlar ile adından sıkça bahsettirmektedir. İyi Oyun filminde oyuncu olarak yer almış olan sanatçı yakın zamanda yeteneği ve başarısı ile pek çok sinema filminde rol alacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli