Sıradaki içerik:

İlay Erkök Kimdir? Sevgilisi Kim?

İlay Erkök Kimdir? Sevgilisi Kim?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İlay Erkök Kimdir

Güneşi Beklerken adlı televizyon dizisi ile oyunculuk hayatına ilk adım atan İlay Erkök kimdir? sorusunun cevabı aranmaktadır.

İlay Erkök, 1 Ekim 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlay Erkök yaşı resmi olarak 26’dır. İlay Erkök nereli sorusunun cevabı İstanbul değil Manisa’dır aslen Manisalıdır. boyu 1,70 metredir. İlay Erkök sevgilisi olduğu bilinmemektedir.. İlay Erkök’ün voleybolda lisansı bulunmaktadır. Eğitimden sonra da Arkadaşım Hoşgeldin isimli programda sahneye çıkan programdaki performansının ardından oyunculuk hayatı başlamıştır.

[minima-video platform=”yt” code=”rjAVRGmB6wI”]

İlay Erkök Eğitim Hayatı

İlay Erkök, İskoçya Kraliyet Akamdemisi’nde oyunculuk için eğitim görmüştür ve de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Ünlü oyuncu, eğitimi bittikten sonra bir süre Tolga Çevik’in asistanlığı yapmıştır.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Ekranların genç isimlerinden biri olan İlay Ergök’ün televizyon dünyasına ilk adım atışı 2013 yılında Güneşi Beklerken adlı televizyon dizisi ile olmuştur. Dizide Kerem Bürsin, Emre Kınay ve Hande Doğandemir gibi başarılı ve ünlü isimlerle beraber rol almıştır. Daha sonra ise Fox TV’de yayınlanan ve başrollerini Can Yaman, Açelya Topaloğlu ve benzeri gibi isimlerin paylaştığı İnadına Aşk dizisinin kadrosunda yer almaya hak kazanmıştır.

Bu dizide de başarılı bir şekilde oynamıştır. Son olarak ise 2016 yılında Hayatımın Aşkı dizisi ile ekranların karşısına çıkmıştır ve yine başarılı bir şekilde rolünün hakkını vermiştir. Bir adet sinema filmi de bulunmaktadır. İlk Öpücük adlı sinema filminde yer almıştır. Bu film ünlü oyuncunun ilk filmidir

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli