Sıradaki içerik:

Onur Tuna Kimdir?

Onur Tuna Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Onur Tuna, Son günlerde yıldızı parlayan yakışıklı oyuncu hakkında hayranları tarafından merak edilen bir sürü konu olmaktadır. Mahsun Kırmızıgül filmi ile dikkatleri üstüne çeken oyuncular arasında  Onur Tuna yakışıklı olduğu kadar da iyi bir oyuncudur.

Onur Tuna oynadığı filmlerde oyunculuk yeteneğini başarılı bir şekilde göstererek pek çok hayran kitlesi elde etmiştir. Bu sebepten dolayı hayranları Onur Tuna hakkında bilgi edinmek istemektedirler.

Hem şarkı söyleyen hem de oyunculuk yapan Onur Tuna sevgilisi kim ve biyografisi makalemizde.  Başarılı oyuncu Onur tuna Geçtiğimiz günlerde Yangın yeri adlı şarkıyla hayranları tarafından büyük ilgi toplamıştır.

Onur Tuna’nın Şarkısı

Onur Tuna Kimdir Ve Nereli? 

Onur Tuna’nın hayranları tarafından en çok merak edilenler arasında Onur Tuna nereli olmaktadır. Bunun yanı sıra oyuncunun hayranları yakışıklı oyuncunun hakkında pek çok şeyi merak ederek sorgularken sorulan sorular arasında ise Onur Tuna kaç yaşında olduğu bulunmaktadır.

Onur Tuna Kaç Yaşında

Çanakkale’de 16 Temmuz 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Ailenin iki erkek çocuğundan küçüğü olan Onur Tuna’nın Annesi tapu dairesinden emekli memur babası ise matematik öğretmenidir.

9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamlayan Onur Tuna Ege Üniversitesi konservatuarında Sanat Müziği ses eğitimi almıştır. Müziğe ilgisi olan Onur Tuna Gitar çalmayı ve şarkı söylemeyi de çok sevmektedir.

Onur Tuna biyografisi Onur Tuna Boyu

Onur Tuna’nın sesinin de güzel olduğu bilindiği gibi çok ünlü olan Acın Verdi ve Tıpkı Sen adlı iki parçası da bulunmaktadır. Ayrıca Onur Tuna’nın seslendirdiği 70’den fazla şarkısı vardır.

Ayrıca Onur Tuna ortaokul çağlarında lisanslı olarak voleybol ve basketbol oynamıştır. Onur Tuna‘nın Boyu 195 Cm dir.

Çok donanımlı olan Onur Tuna oyunculuk hayatına da ortaokul yıllarında başlayarak çeşitli tiyatro oyunlarında yer alarak oyunculuk yeteneğini de göstermeye başlamıştır.

9 Eylül Üniversitede okurken İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezin de oyunculuk eğitimi alarak profesyonel olarak 4 yıl boyunca mankenlik deneyiminde de bulunmuştur.

Onur Tuna Sevgilisi Kim?

Ünlü oyuncu onur turan hayranları oyuncuyu takip ederken elbette ki özel hayatını ve Onur Tuna sevgilisi kim sorusunu da sormadan edemiyorlar. Son günlerde kendilerinden sıkça söz ettiren sanatçının sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflar sebebi ile Onur Tuna’nın sevgilisi Seda Güven olduğu bilinmektedir.

TRT de oynayan Filinta dizsin de başrolleri paylaştığı Seda Güven ile yaşadıkları aşklarını saklamayan mutlu çift bol bol fotoğraf paylaşmayı da ihmal etmiyorlar.

 

Onur Tuna’nın  Yer Aldığı Dizi ve Filmler

2011 yılında Senaryosunu Mahsun Kırmızıgül tarafından yazılan “Hayat Devam Ediyor” adlı dizide Siraç Bakırcı karakterini canlandıran Onur Tuna hayranları tarafından büyük beğeni toplayarak dikkatler çekmeyi başarmıştır.

Bu film sayesinde yıldızı parlayan Onur Tuna daha sonra 2014 yılında “Bir Küçük Eylül Meselesi” adlı sinema filminde rol aldı ve bu sinema filmi ile de kariyerini ilerletmiştir. Onur Tuna TRT ekranlarında 9 bölümden oluşan Osmanlı.

2019 Yılında Mucize Doktor İsimli Dizide Başrollerini Taner Ölmez, Sinem Ünsal, Hazel Türesan Gibi oyuncuların bulunduğu dizide ferman adlı karakteri canladırmaktadır.

 • Filinta (2014-2016)
 • Cesur Yürek ( 2016)
 • Yasak Elma ( 2018)
 • Mucize Doktor (2019)
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli