Sıradaki içerik:

Reha Özcan Kimdir?

Reha Özcan Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son yıllarda sevilen yapımlarla ekranda yer alan Reha Özcan kimdir soruları internet dünyasında oldukça merak edilen sorulardandır. 5 Temmuz 1965 doğan Ragıp Reha Özcan nereli sorusunun cevabı doğma büyüme Bingöllüdür. Reha Özcan boyu 1,83 kilosu 81’dir. Reha Özcan eşi Yeşim Özcan’dır. Sevilen oyuncu Reha Özcan çocuğu iki tanedir. Bir kız ve bir erkek babasıdır.

Reha Özcan Dizileri

Sevilen oyuncu Reha Özcan uzun yıllardır televizyon dizilerinde rol almakta ve izleyiciler tarafından sevilerek takip edilmektedir. Oyuncu dizilerin yanı sıra tiyatro ve sinema filmlerinde rol almaktadır. İlk dizisi 2005 yılında çekilen Naciye’yi Kim Sevmez isimli dizidir. Oyuncu daha sonra sırasıyla Karadayı, Kollama, Kurtlar Vadisi Pusu, Suskunlar, Muhteşem Yüzyıl, Adı Efsane ve Bizim Hikaye gibi dizilerde yer almıştır. Oyuncu son dizisi olan Bizim Hikaye isimli dizide Hazal Kaya ve Burak Deniz eşlik etmiştir. Dizide evin babası Fikri karakterini canlandırmıştır.

Rega Özcan Oynadığı Tiyatro ve Sinema Filmleri

Oyuncu uzun yıllardır tiyatro oyunlarında oynayan oyuncu aynı zamanda tiyatro oyunlarını da yönetmektedir. Oyuncunun rol aldığı tiyatro oyunları arasında Lokomopüf, Yedi Köyün Yargıcı, Macbeth, Guguk Kuşu, Gergedan ve Bent isimli oyunlardır. Sevilen oyuncu Reha Özcan aynı zamanda sinema filmlerinde de oynamıştır. Yaşamak Güzel Şey, İstanbul Kırmızısı, Unutursam Fısılda, Tepenin Ardı ve Bahtı Kara isimli sinema filmleridir. Oyuncu Unutursam Fısılda isimli filmde Farah Zeynep Abdullah, Hümeyra ve Kerem Bursin isimli oyuncularla rol almıştır.

Reha Özcan’ın Aldığı Ödüller

Sevilen oyuncu 2008 yılında 8. Lions Tiyatro Ödülleri’nde yılın en iyi erkek oyuncusu ödülünü Gergedan isimli tiyatro oyunundaki başarısı ile almıştır. 2011 yılında 16.Sadri Alışık Ödüllerinde yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Oyuncu 2012 yılında da Tepenin Ardı Filmi ile en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli