Sıradaki içerik:

Nurgül Yeşilçay Kimdir?

Nurgül Yeşilçay Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemlerde Gülperi dizisi ile büyük bir popülerlik kazanan Nurgül Yeşilçay kimdir? Yüksek bölüm ücretleri ile büyük bir yankı uyandıran Nurgül Yeşilçay evli midir ya da sevgilisi bulunuyor mu? İşte son dönemlerde magazin dünyasını meşgul eden Nurgül Yeşilçay’ın biyografisi ve hayatı. Nurgül Yeşilçay nereli? Nurgül Yeşilçay 1976 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Liseye kadar olan eğitim hayatını İzmir’de tamamladı. Liseyi bitirdikten sonra Eskişehir Anadolu üniversitesi tiyatro bölümüne girdi ve oradan mezun oldu. Sanatçının tanınması özellikle 2000’li yıllarda oynadığı diziler ile olmuştur. 2004 yılında Cem Özer ile evlendi ve bu evlilikten bir oğlu oldu. Daha boşanan oyuncu bir daha evlilik yapmadı.

Nurgül Yeşilçay hakkında merak edilenler

Sinema ve dizilerde birbirinden farklı karakterlere hayat vererek kariyerini sağlamlaştırdı. İlk üne kavuşması ikinci bahar ile oldu. İzleyiciler tarafından çok sevilen Nurgül Yeşilçay kaç yaşında? Güzelliği ve yemyeşil gözleri ile dikkat çeken Nurgül Yeşilçaysevgilisi kim?İşte Nurgül Yeşilçay hakkında merak edilen soruların cevabı. Nurgül Yeşilçay 42 yaşında ve son zamanlarda yönetmen olan Necati Kocabey ile yeni bir aşka yelken açmıştır.

Nurgül Yeşilçay’ın Oynadığı ve  Rol Aldığı Diziler

Nurgül Yeşilçay ilk adını duyduğumuz dizi ekranların sevilen dizisi ikinci bahardı. Daha sonra Asmalı konak ile büyük bir yankı uyandırmış ve bir anda popüler olmuştur. Hala hafızalarda kalan diziyi birçok kişi hatırlamaktadır. Daha sonra belalı baldız dizisinde başrol oyandı. 2014 yılında paramparça isimli televizyon dizisinde başrolü Erkan Petekkaya ile paylaştı. 2018 Eylül ayında yayına başlayan Gülperi isimli dizide başrol oynamaktadır. Oldukça yüksek reytingleri olan dizide başrolü Timuçin Esen ile paylaşmaktadır.

Nurgül Yeşilçay’ın Rol Aldığı Filmler

Kariyerine dizi ile başlayan sanatçı sinemaya ilk adımını Eğreti gelin ile atmıştır. 2004 te Anlat İstanbul adlı sinema filminde oynadı. Fatih Akın’ın senaryosunu yazdığı Yaşamın Kıyısında filmde Ayten adlı bir Türk kızını canlandırdı. Bu film ile Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’de yarışmak için hak kazandı. Başarılı oyuncu birçok dalda ödül almıştır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • ay..)1 sene önce
 • Merhaba Nurgul abla sizi cook ama cook seviyorum♥Ben sizi cok opuyorum ve herkese kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum…^_^