Sıradaki içerik:

Nazan Kesal Kimdir?

Nazan Kesal Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nazan Kesal

Süper Baba dizisi ile adını televizyon dünyasına duyuran Nazan Kesal kimdir arama motorlarında sıkça aranmaktadır. 90’lı yıllarda ünlenen Nazan Kesal 28 Mart 1969 Manisa’da doğmuştur. Nazan Kesal nereli sorularının cevabı Manisa’lı olacaktır. Dokuz Eylül Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olan oyuncu çeşitli dizi, sinema filmleri ve tiyatrolarda yer almıştır. Tiyatrolarda hem oyunculuk hem de yönetmenlik yapmıştır.

Nazan Kesal Oynadığı Diziler

Ünlü oyuncu ilk oyunculuk deneyimini Şevket Altuğ’un başrolünü oynadığı Süper Baba dizisi ile 1993 yılında yaşamıştır. Oyuncu daha sonra Bizim Aile, Berivan, Aliye, Hicran Yarası, Aşk ve Ceza, Kayıp Şehir ve Bugünün Saraylısı gibi dizilerde yer almıştır. Ancak oyuncu son yıllarda adını Fazilet Hanım ve Kızları isimli dizide 2017 yapımı dizide Fazilet Çamkıran rolündeki üstün başarısıyla duyurmuştur.

Oyuncuya dizide Çağlar Ertuğrul ve Deniz Baysal gibi oyuncular eşlik etmiştir. Sevilen oyuncu son olarak Halka isimli trt dizisinde rol alarak Hümeyra karakterini canlandırmıştır. Halka dizisinden ayrılan oyuncunun 2019 Eylül sezonunda yeni çekilen Çocuk isimli dizide yer alacağı gelen haberler arasındadır. Oyuncu diziler dışında çeşitlilik sinema filmlerinde de yer almıştır.

Nazan Kesal ilk sinema filmi 1992 yapımı olan Gölge Oyunu isimli filmde rol parka Sezen karakterine hayat vermiştir. Oyuncu daha sonra Kiralık Ev, Bizim Aile, Yazgı, İklimler, Vicdan ve Delibal isimli filmlerde rol almıştır. Delibal isimli sinema filminde sevilen oyuncu ile birlikte Çağatay Ulusoy ve Leyla Tuğutlu oynamışlardır. Sevilen oyuncu Saç, İklimler ve Daire isimli filmlerde gösterdiği performanslarla çeşitli ödüllere de sahip olmuştur.

Nazan Kesal Ve Tiyatro

Nazan Kesal oyunculuk mesleğinin yanı sıra tiyatro oyunculuğu ve yönetmenliği de yapmıştır. Yönetmelik yaptığı tiyatro oyunlarından bazıları şunlardır; O Şehrin Çocukları, Öç, Hiç Kimsenin Öyküsü’dür. Oynadığı tiyatro oyunları arasında da Yolcu, Kaç Baba Kaç, Ziyaretçi, Burnunu Kaybeden Palyaço, Deli Dumrul ve Hitit Güneşi gibi tiyatro oyunları bulunuyor.

Nazan Kesal Eşi 

Sevilen oyuncu Nazan Kesal eşi Ercan Kesal ile 2005 yılında evlenmiştir. Çiftin bu evlilikten Poyraz isimli bir oğulları vardır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli