Sıradaki içerik:

Tolga Güleç Kimdir?

Tolga Güleç Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tolga Güleç Kimdir

En son 2017 yılında Fazilet Hanım ve Kızları adlı dizide Gökhan Egemen karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu Tolga Güleç Kimdir İşte, genç kızları kendisine hayran bırakan Tolga Güleç’in eğitimi burcu ve sanat hayatı.

Tolga Güleç Kimdir?

20 Eylül 1981’de İskenderun’da dünyaya gelen Tolga Güleç, aslen İzmirlidir. Asker olan babası, Tolga 5 yaşında iken istifa etmiştir. Asıl adı Nihat Tolga Güleç olup, başak burcudur. İlk, orta ve lise eğitiminin adından Çukurova Üniversitesi İşletme bölümünde eğitim görürken bırakmıştır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünden mezun olmuştur. 2001 yılında tiyatro, 2004 yılından itibaren de hem tiyatro hem de dizi ve film çalışmalarına başlamıştır. Tolga Güleç eşi Yeliz Şar ile 2013 tarihinde evlenmiş, 2014 yılında boşanma kararı alıp vazgeçmiş ve 2017 senesinde tek celsede boşanmıştır. Tolga Güleç boyu 1.76’dır.

Rol aldığı Diziler ve Sinema Filmleri

İzlenme rekorların kıran dizilerde oynayıp kendini sevdiren Tolga Güleç, bugüne kadar pak çok dizi, sinema ve tiyatro oyununda yer almıştır. İlk dizi hayatına Büyük Buluşma adlı dizide Tuncay karakteri ile başlayan Tolga Güleç, 2005 yılında Kırık kanatlar ve aynı yıl Misi adlı dizide Ege Aydan’ın gençliğini başarılı bir şekilde canlandırmıştır. Sırasıyla yayınlanan 2006 yılına damgasını vuran Cansel Elçin ve Beren Saat gibi oyuncularla rol aldığı Hatırla Sevgili dizisinde rol almıştır.

Kısa bir film olan Cin Geçidi filminde rol alan oyuncu, yine 2010 – 2011 yıllarında yayınlanan Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde Ahmet rolünü başarı ile canlandırmıştır. En son başrollerini Afra Saraçoğlu, Çağlar Ertuğrul, Alp Navruz ve Mahir Günşıray ile birlikte paylaştığı, Fazilet hanım ve Kızları dizisinde Gökhan rolünü oynayan yakışıklı oyuncunun, son zamanlarda bilinen bir dizi ya da sinema projesi yoktur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli