Sıradaki içerik:

Murat Güloğlu kimdir? Kaç yaşında biyografisi

Murat Güloğlu kimdir? Kaç yaşında biyografisi

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

murat-güloğlu-okimdirkim

Ekranların vazgeçilmez sunucularından biri olan bir dönem Fox TV’de de sunuculuk yapan Murat Güloğlu kimdir? Şimdilerde Kanal D’de hafta içi her sabah yayınlanan Günaydın Türkiye sabah haberlerini sunan Murat Güloğlu kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? İşte samimi kişiliği ile dikkat çeken Murat’ın biyografisi

6 Nisan 1975 doğum Murat Güloğlu‘nun asıl memleketi Sivastır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Güloğlu burada Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümünü başarılı bir şekilde bitirmiştir.

Sosyal medyayı etkin kullanmasıyla bilinen başarılı sunucu sektöre 1995 senesinde giriş yapmış ve spiker, muhabir, editör ve yapımcı olarak görev almıştır. Bunun yanı sıra Galatasaray Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Fox TV’de Çalar Saat Hafta Sonu haberlerini sunan Murat Güloğlu, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve eşine hakaret ettiği gerekçesiyle kanaldaki görevi sonlandırılmıştır.

Başarılı sunucu uzun bir aradan sonra şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanan Günaydın Türkiye sabah haberlerini sunmaktadır.

Televizyon ve habercilik sektörünün yanı sıra yazarlıkta yapan Murat ilk kitabını 2013 yılında “Gitmesen… Gitme Sen…” kitabını çıkarmıştır. İyi bir satış rakamı yakaladıktan sonra 2014 yılında “Benim Adım Günah” kitabıyla sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli