Sıradaki içerik:

Merve Toy

Merve Toy

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merve Toy kimdir

Merve Toy, Birçok spor programının ve Hadi yarışmasının sunuculuğunu yapan Merve Toy Hakkında tüm bilgilerini bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Merve Toy Kimdir

Merve Toy, 1984 doğumludur. Adapazarı’nda doğan Toy, sunuculuk, spor yazarlığı ve yorumculuk yapmaktadır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Stajının Maraton programında yapmıştır. Bu sayede Şansal Büyüka ile çalışma fırsatı bulmuştur. İlerleyen zamanlarda birçok spor programının da sunuculuğunu üstlenmiştir.

 

Merve Toy Nereli

Güzelliği ve diksiyonu ile dikkat çeken Merve Toy hakkında “Merve Toy nereli?” gibi sorular çok sorulmaktadır. Arama motorlarında ise “Merve Toy sevgilisi” en çok aranılan başlıklar arasındadır. İşte bu soruların cevapları…

Merve Toy, bir Çerkez’dir. Ailesinin birçoğu Abhazya’da yaşamaktadır. Ev içinde konuşma dilleri genellikle Abhazcadır. Ailesinden dolayı binicilik ve atıcılık sporlarına yatkındır. Babası, bir zamanlar Sakarya’nın spor il müdürlüğünü yapmıştı.

Merve Toy’un spor alanında başarıları da bulunmaktadır. Atıcılıkta Balkan şampiyonluğu bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye’de birinci olmuş ve bir Türkiye rekoru kırmıştır. Başarılı spor hayatına babasının ölümünden sonra veda etmiştir. Babası kanser hastalığından vefat etmiştir ve Toy, babasını kaybettiğinde 12 yaşındadır. Yaptığı sporlar babasını hatırlattığı için bırakır.

Merve Toy Sevgilisi

Merve Toy Sevgilisi

Merve Toy, özel hayatını göz önünde yaşamayı sevmeyenlerden biridir. Şu an sevgilisinin olup olmadığı bilinmemektedir. Ancak geçmiş yıllarda ünlü aşçı Arda Türkmen ile olan beraberliği çok konuşulmuştu.

Merve Toy’un Yer Aldığı Projeler

Merve Toy, spor alanında TV programlarında sunuculuk yapmaktadır. Ayrıca bir mobil uygulama olan ve para kazandıran bilgi yarışması Hadi’nin sunuculuğunu üstlenmektedir.

Geçmiş yıllarda Ercan Taner ve Öztürk Pekin ile birçok spor programı sundu. Buralarda sadece sunuculuk yapmadı. Spor yazarlığı da yaptı ve programların metinlerini hazırladı. Program sırasında hem konuklara sorular sordu hem de kendi yorumunu kattı. Spor programlarında sadece futbol konuşulmadı. Basketbol da konuşulan sporlar arasındaydı.

Daha sonra TRT 1’de yayınlanan Sporsel programının sunuculuğunu yaptı. Burada da büyük bir ilgiyle izlendi.

O sırada mobil uygulama olan Hadi programının sunuculuğunu üstlendi. Buradan canlı olarak milyonlarca yarışmaya sorular sordu. Sorular sadece spor alanında değil günlük yaşam, eğlence, film gibi kategorileri de kapsamaktaydı.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli