Sıradaki içerik:

Kamil Yaşaroğlu

Kamil Yaşaroğlu

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kamil Yasaroglu

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışan Kamil Yaşaroğlu kimdir. Bir dönem araştırmacı ve müellif-redaktör olarak görev yapan Kamil Yaşaroğlu evli midir? İşte öğrencileri tarafından hayatı merak edilen Kamil Yaşaroğlu’nunbiyografisi ve hayatı.

Kamil Yaşaroğlu Kimdir?

Kamil Yaşaroğlu, İstanbul’da 1966 yılında doğdu. 1988 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslâm Bilimleri Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını ve doktora öğrenimini de tamamladı.

Kamil Yaşaroğlu 1993-1994 yılları arasında İngiltere’de yaşayarak akademik araştırmalar yapmıştır. Türkmenistan Mahtumkulu Üniversitesi’nde 1998-1999 yılları arasında öğretim üyesi olarak çalıştı. İSAM’da Genel Sekreter olarak 2004-2011 yılları arasında çalıştı. Günümüzde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim üyeliği yapmaktadır.

Kamil Yaşaroğlu Eşi

Kamil Yaşaroğlu, başarılı bir ilahiyat profesörü olarak bilinen bir öğretim görevlisidir. Bilinen bilgilere göre bir ilişkisi bulunmayan Kamil Yaşaroğlu, daha çok başarıları ile gündeme alınmaktadır.

Adı zaman zaman bazı kişilerle anılsa da hepsinin asılsız olduğu kanıtlanan Kamil Yaşaroğlu’nun günümüzde bilinen bilgilere göre hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Birçok doktora, makale ve madde konusu bulunan Kamil Yaşaroğlu’nun onlarca eseri bulunmaktadır.

Kamil Yaşaroğlu Nereli?

1996 yılında İstanbul’da doğan Kamil Yaşaroğlu, uzun yıllar boyunca İstanbul’da yaşamış ve eğitiminin büyük bir çoğunluğunu burada tamamlamıştır. Yine İstanbul’da bulunan Marmara Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi’ni bitiren Kamil Yaşaroğlu, uzun yıllar İstanbul’da yaşamasının sonucunda İstanbul’da 2001 yılında kurulan İstanbul Mahtumkulu Üniversitesi’nde İlahiyat profesörlüğü yapmaktadır.

İstanbul üzerine birçok makale yayınlayan KamirYaşaoğlu’nun İstanbul’da İslam ve İslamiyet Öncesi İstanbul isimli birçok doktora ve makale yayınları bulunmaktadır. Bu makaleler ve çalışmalar sonucunda İstanbul’a ne kadar bağlı olduğunu kanıtlayan Kamil Yaşaroğlu, doğduğu şehir olan İstanbul’da yaşamına aktif bir şekilde devam etmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli