Sıradaki içerik:

Gülçin Hatıhan Kimdir? Eşi Kim?

Gülçin Hatıhan Kimdir? Eşi Kim?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gülçin Hatıhan Kimdir

ATV televizyonunda yayınlanan Hercai dizisindeki Handan Şadoğlu karakteri performansıyla dikkatleri çeken Gülçin Hatıhan kimdir? Evli midir? İşte Gülçin Hatıhan’ın yaşı, boyu ve canlandırdığı karakterler.

Gülçin Hatıhan Kimdir?

İstanbul doğumlu olan Gülçin Hatıhan, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’ da tamamladıktan sonra tiyatro eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezinde almış ve halen devam etmektedir. Gülçin Hatıhan boyu 1.70 olup kendisi yay burcudur. Gülçin Hatıhan kaç yaşında diye soracak olursak, kendisi şu an 47 yaşındadır. Gülçin Hatıhan, 1999 yılında New York’ a gitti ve oraya yerleşti. 10 yıl New York’ ta yaşadı. Sanat çalışmalarını orada da sürdürdü.

Müzikal başkenti Brodway’da ilk Türk müzikalini sahneye koydu. New York’ta bir kanalda Türk yemeklerini anlattığı bir yemek programı yaptı. Oradaki 10 yıllık sanat hayatında, 12 Tiyatro oyunu yönetti. 3 kısa film, 6 reklâm filmi ve 3 müzik videosu yönetti. 1990 yılında başladığı tiyatro hayatından 2019 yılına kadar dizi, film ve tiyatroda yer aldı. 2010 yılında teknoloji ve grafik donanımıyla Türkiye’ye geri döndü.

Gülçin Hatıhan Rol Aldığı Yapımlar

Oynadığı ilk tiyatro oyunu, İstanbul Gökkuşağı Tiyatrosunda Absürd adlı oyun, ilk dizisi ise 1991 yılında TGRT televizyonunda yayınlanan Boy Aynası oldu. Yayınlandığı dönemde izlenme oranı yüksek olan Kaygısızlar, Çılgın Bediş, çocuklar Duymasın, Suskunlar, Poyraz Karayel ve Küçük Kadınlar gibi dizilerde önemli karakterleri canlandırdı.

Gülçin Hatıhan Dizideki Rolü

Başarılı oyuncu Gülçin Hatıhan’ın son projesi ise yayınlandığı her bölümde izlenme rekoru kıran Hercai dizisi. Hercai’de, Şadoğlu ailesinin gelini Handan rolünü canlandıran başarılı oyuncu, Azad ve Yaren’in annesi Handan rolünde. Dizide, Gülçin Hatıhan’a, Akın Akınözü, Ebru Şahin, Ahmet Tansu Taşanlar ve İlayErkök gibi genç oyuncuların yanı sıra, Ayda Aksel, Serhat Tutumluer ve Feride Çetin gibi güçlü oyuncular eşlik ediyor.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli