Sıradaki içerik:

Fikret Kuşkan Kimdir?

Fikret Kuşkan Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fikret Kuşkan - Okimdirkim

Rol aldığı hemen her filmde oyunculuğuyla adından sıkça bahsettirmeyi başarabilen Fikret Kuşkan, yakın zamanda yeni bir dizi ile izleyici karşısına çıktı. Başta “ Babam ve Oğlum”, “Anlat İstanbul” olmak üzere pek çok projede yer alan oyuncunun hayatı sevenleri tarafından da merak konusu oldu. Peki, Fikret Kuşkan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Fikret Kuşkan Kimdir?

22 Nisan 1965, İstanbul doğumlu olan Fikret Kuşkan boyu 1.70’tir. Ailesi, o henüz 1 yaşında iken İstinye’ye taşındı. Bu semt, Kuşkan için gençlik yıllarının büyük bir bölümünün geçeceği ve unutulmaz günlerin yaşanacağı bir yer olacaktı. 4 yaşındayken babası felç geçiren Fikret Kuşkan’ın 4 ablası vardır. 13 yaşında babasını kaybetti ve bu nedenle okulu bıraktı. Tesisatçılığa başlayan Kuşkan, 1 yıl sonra eniştesi ile beraber Tokat’a gitti. 3 yıl Tokat’ta köy hayatı yaşadıktan sonra İstanbul’a döndü. Hasköy Lisesi’ne kaydolan Fikret Kuşkan, bir taraftan da marangozluk yapmaya başladı.

Tiyatrocu olmak isteyen Kuşkan 21 yaşında konservatuar sınavlarına girdi ve Berlin Goethe Üniversitesi’ne burslu olarak girmeye hak kazandı.

25 Ağustos 2005 yılında kendisi gibi oyuncu olan Bahar Kerimoğlu ile evlendi. 4 yıl süren bu evlilikten Gün Kuzgun adında bir çocukları oldu. İkinci evliliğini 17 Kasım 2014’te Fransa’nın Marsilya kentinde yaptı. Fikret Kuşkan eşi Arsevi Özkara, müzik öğretmenliği yapıyor.

Fikret Kuşkan Rol Aldığı Filmler

Fikret Kuşkan ilk olarak “Sis” (1988) filminde rol aldı. Daha sonra “Gençler” (1989) isimli dizi ile oyunculuğuna devam eden Kuşkan, “İki Başlı Dev” (1990), “Gizli Yüz” (1990), “Dönersen Islık Çal” (1992) filmlerinde rol aldı. Ayrıca “Babam ve Oğlum” (2005), “Mustafa Hakkında Herşey” (2003) filmleri ile eleştirmenlerden tam not almıştır.

Fikret Kuşkan, “Esir Şehrin İnsanları”, “ Şaşıfelek Çıkmazı”, “Issızlığın Ortası” gibi pek çok dizide de rol aldı. 2014’te yönetmenliğini Kudret Sabancı’nı üstlendiği “Yasak” isimli dizide başrolü Deniz Çakır ile paylaştı.

Fikret Kuşkan Rol Aldığı Filmler

Fikret Kuşkan, son olarak yapımcılığını Şükrü Avşar, yönetmenliğini ise Cevdet Mercan’ın üstlendiği “Zalim İstanbul” dizisinde rol alıyor. Dizide, Deniz Uğur, Mine Tugay, Ozan Dolunay, Simay Barlas ve Berker Güven gibi isimler de yer alıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli