Sıradaki içerik:

Deniz Çakır Kimdir? Kaç Yaşında?

Deniz Çakır Kimdir? Kaç Yaşında?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemlerde magazin gündemini bir mekanda yaşadığı olay ile meşgul eden Deniz Çakır kimdir? İşte ünlü oyuncu hakkında merak edilenler; 31 Aralık 1982 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Deniz Çakır, ilk televizyon deneyimini Kadın İsterse dizisindeki Alev karakteri ile elde etmiştir. Deniz Çakır kaç yaşında gibi özel konuları merak edenler için güzel oyuncu 37 yaşındadır.

Deniz Çakır Hakkında Merak Edilenler

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Tiyatrosu Bölümü’nden mezun olan güzel oyuncu, Zeynep Eronat’ın performansından çok etkilenerek oyuncu olmaya karar vermiştir. Cihan Ünal’ın mentorluğunda oyunculuğa hazırlanan Deniz Çakır boyu ve fiziği ile dikkatleri çeken oyunculardan bir tanesi olarak 1.75 cm boyundadır. Konservatuvar bölümünden mezun olmadan önce Ankara Radyosu’nda, radyo reklamı ve radyo tiyatrosu yapan oyuncu, Birol Güven ile tanıştıktan sonra dizi hayatına adım atmıştır. Kadın İsterse adlı dizide ilk olarak seyircinin karşısına çıkan oyuncu o dönemden beri aktif bir şekilde televizyon programlarında yer almaktadır. Deniz Çakır dizileri genellikle en çok sevilen diziler arasında yer alır.

Deniz Çakır’ın Oynadığı Diziler

2004 senesinde Kadın İsterse, 2005 senesinde İki Arada Aşk, 2006 senesinde Avrupa Yakası ve Yaprak Dökümü, 2011 senesinde İffet, 2013 senesinde Muhteşem Yüzyıl, 2014 senesinde Yasak ve 2015 senesinde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerde oynayan güzel oyuncu pek çok seslendirme projesinde de yer almıştır.

Deniz Çakır’ın Rol Aldığı Filmler

2009 senesinde 40 ve Kako Si?, 2011 senesinde Senden Sonra gibi sinema filmlerinde yer almış olan Deniz Çakır, 2010 senesinde İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Dram ödülünü almıştır. Tiyatro ile yakından ilgilenen güzel oyuncu, 2010 senesinde Uyarca – İstanbul Devlet Tiyatrosu, 2011 senesinde Cam – Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu ve Aşk Sözleri – Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nda çeşitli oyunları sahneye çıkarmıştır.

Güzel oyuncunun aldığı ödüllerin ve oynadığı dizi, filmlerin yanı sıra pek çok seslendirme projesinde dünyaca ünlü filmleri seslendirdiği de görülmektedir. Şu sıralar bir mekanda yaşadığı olayla gündeme gelen Deniz Çakır, Fox TV’de seyircisi ile buluşacak olan Vurgun dizisi ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli