Sıradaki içerik:

Berker Güven Kimdir?

Berker Güven Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Berker Güven Kimdir

Son zamanlarda Vatanım Sensin dizisiyle beraber büyük popülerlik kazanan Berker Güven kimdir. Magazin gündemini oldukça sık şekilde işgal eden Berker Güven sevgilisi kim veya evli mi? İşte Berker Güven’in biyografisi ve hayatı.

Berker Güven Biyografisi

07.09.1994 tarihinde doğan Berker Güven doğma büyüme İzmirlidir. Berker Güven boyu 1.80 m, kilosu ise 77 kg’dır. Oyuncunun göz rengi ve saç rengi kahverengidir. Başak burcu olan Berker Güven’in sevgilisi Çağ Çalışkan’dır. İstanbul Bilgi Üniversitesinde Sinema Televizyon Bölümünden mezundur. Craft Oyunculuk Atölyesiyle bir süre boyunca çalışmıştır.

Berker Güven’in Oynadığı Diziler ve Filmler Nelerdir?

Berker Güven’in ilk deneyimi Babam isimli sinema filmi olmuştur. Babam filminde zor bir rolün üstesinden gelmeyi başarmıştır. Güven, filmde zihinsel engelli bir kişi olan Arif karakterini canlandırmıştır. Oyuncu bunun için Ziçev öğrencileri ile uzun bir süre vakit geçirmiştir. Berker Güven, 2017 de Halit Ergenç, Onur Saylak ve Bergüzar Korel’in başrollerinde yer aldığı Vatanım Sensin isimli dizide Alex rolüne dahil olmuştur. Alex rolünde de oldukça başarılı olmuştur. Ayrıca Güven, 2017 de Yen: Anna Jordan- Craft Kadıköy isimli tiyatro oyununda oynamıştır.

Berker Güven’in Aldığı Ödüller Nelerdir?

Berker Güven 2017 de XII: Direklerarası Seyirci Ödüllerinde- Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ödülünü, 2017 de 22. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödüllerinden Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülünü almıştır.

Berker Güven Sevgilisi Kim?

Berker Güven genç olmasına rağmen birden fazla projede yer almıştır. Oyuncu olan İpek Bilgin’in kızı Çağ Çalışkan ile beraberdir. Sevgilisi ile arasındaki yaş farkı oldukça dikkat çekmektedir. 35 yaşındaki Çağ Çalışkan ile 25 yaşındaki Berker Güven’in bebek bekledikleri öğrenilmiştir. Berker Güven ve Çağ Çalışkan yakın zamanda evleneceğini söylemiştir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli