celal-pir-kimdir

Celal Pir kimdir? Aslen nereli kaç yaşında?

Star TV’nin hafta içi her gün “Bugün” adlı haber programını sunan Celal Pir kimdir? Ekranların aranan yüzü başarılı sunucu Celal Pir kaç yaşındadır ve memleketi neredir? İşte Celal Pir’in biyografisi ve sunuculuk kariyeri…

1961 yılında doğan Celal Pir doğma büyüme İstanbulludur. Lise eğitimini Haydarpaşa Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV  bölümünü kazanmıştır. 1982 senesinde bu okuldan başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Celal Pir’in Sunuculuk Kariyeri

Birçok kanalda ve gazetede iş tecrübesi bulunan Celal Pir ilk olarak Hürriyet gazetesi, Sabah gazetesi ve Milliyet gazetesinde çalışmıştır. Bunlarında hemen ardından Kanal 6 ve Kanal D’de görev almıştır.

Celal Pir sunuculu kariyerine ise 1996 senesinde NTV ekranlarında yayınlanan haber programında sunuculuk yaparak başlamıştır.

2012 senesinde aynı grubun farkı bir kanalı olan Star TV‘ye geçmiş ve burada Jülide Ateş ile birlikte bir dönem haber programı sunmuştur. Şimdilerde ise yine Star TV’de hafta içi her gün “Bugün” adlı haber programını ve hafta sonu haberlerini sunmaktadır.

Celal Pir’in Genlik ve Tüm Fotoğrafları

 

 


Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×

Bir Şeyler Ara