Sıradaki içerik:

Beyazıt Öztürk Kimdir?

Beyazıt Öztürk Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son zamanların popüler yarışma programı olan “O Ses Türkiye” de jüri koltuğuna oturan Beyazıt Öztürk kimdir? Beyazıt Öztürk Kaç Yaşında 12 Mart 1969 tarihinde Bolu’da dünyaya gelen Beyazıt Öztürk kimdir?, memur bir ailenin ikinci oğludur. Aslen Artvinlidir. Babasının polis memuru olan ünlü şovmen, ilk ve orta öğrenimini Anadolu’nun farklı şehirlerinde bitirdi. Daha sonra güzel sanatlara yönelen ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Heykel Bölümünü kazandı. Eş zamanlı olarak lisanlı basketbol oynayan Beyazıt Öztürk, üniversite eğitimine devam etti. Yine aynı zamanda radyo programcılığıyla ilgilendi. Aynı evi paylaştığı arkadaşıyla birlikte Eskişehir radyolarında çalışmaya başlayan Beyazıt Öztürk, “r” harfini telaffuz edemediği için bu mesleği devam ettiremedi ve sadece program hazırlamakla yetinmeye başladı.

Beyaz Lakabını İlk Kez “Gına” Dergisinde Kullandı

Beyazıt Öztürk, farklı ve esprili tarzıyla çocuk, genç ve ileri yaşta her kesim insan tarafından beğeniliyle karşılandı. Daha sonra arkadaşının kurucusu olduğu “Genç Radyo” adlı kanalda program sunuculuğuna başladı. Bu arada da arkadaşlarıyla beraber, siyasi içeriğe sahip bir mizah dergisi olan “Gına”yı çıkarttılar. İlk defa bu dergi için çizdiği karikatürlerde “Beyaz” takma adını kullandı. O günden sonra Beyaz ismi ile anılmaya devam etti.

Televizyon kanallarında şovmenlik yapmaya başlayan Beyazıt Öztürk, Number One TV’de geçirdiği uzun bir program sürecinden sonra, Kanal 6’ya geçti. Ancak, Beyazıt Öztürk’ün adının bütün ülkede tanınır hale gelmesini sağlayan program yıllarca yaptığı “Beyaz Show”dur. İlk olarak 1996 yılında Kanal D’de başlayan, 2000-2002 tarihleri arasında yoluna Star TV’de devam eden program, 2003 ilkbaharında tekrar Kanal D’ye döndü ve 16. yılını doldurdu. Bu süreç içerisinde 1997 – Beyaz Türküler adlı albümünü de çıkarttı. Beyazıt Öztürk Sevgilisi Sorusuna Cevap olarak sevgilisi yoktur.

Başarılı Bir Program Sunucusu

Beyazıt Öztürk, aynı zamanda farklı türlerde programlar da sundu. TRT 1’de ki 5+1 Şans Topu, Kanal D’de Aileler Yarışıyor adlı yarışma programını, NTV’de “Biri Bana Anlatsın”, CNN Türk’te “Nasıl Yani?” Adlı programları sundu. Bu arada da radyoculuktan vazgeçmeyen Öztürk, Best FM ve Radyo D’de çeşitli programlar yapmaya da devam etti.

Son zamanlarda ” O Ses Türkiye” adlı müzik yarışmasında jüri olarak bulunan Beyazıt Öztürk, birçok dizi ve filmde de oyunculuk hünerlerini sergiledi.

Rol Aldığı Sinema Filmleri ve Diziler

Nadide Hayat (2015 Sinema Filmi, Konuşan Balık Seslendirmesi)

Dünya (2011- 2014 TV Dizisi)

Eyvah Eyvah (2011 Sinema Filmi)

Başrolde Aşk (2011 TV Dizisi)

Çok Güzel Hareketler Bunlar (2008 TV Dizisi, Konuk Oyuncu)

Anında Görüntü Show (2008 TV Dizisi)

Kurtlar Vadisi Pusu (2009 TV Dizisi, Kendisi)

O Şimdi Mahkum (2005 Sinema Filmi)

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (Hacivat, 2005 Sinema Filmi)

Karım ve Annem (2004 TV Dizisi, Levent)

Unutma Beni Unutma Beni (2002 TV Dizisi)

Sır Çocukları (2002 Sinema Filmi)

Reyting Hamdi (2001 TV Dizisi)

Son Babalar Duyar (Konuk Oyuncu-2002)

Biz Size Aşık Olduk (2002 TV Dizisi, Cem)

Yedi Numara (Konuk Oyuncu, 2000 TV Dizisi)

Dansöz (Taksi Şoförü, 2000 Sinema Filmi)

Nihavend Mucize (1997 Sinema Filmi, Nejat)

Mahallenin Muhtarları (1992 TV Dizisi)

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli