Sıradaki içerik:

Ünal Silver Kimdir?

Ünal Silver Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Birçok dizinin önemli üstatlarından olan ve yılların tecrübesiyle son olarak Diriliş Ertuğrul dizisine damga vuran Ünal Silver kimdir? Birçok projede önemli roller aldığı birçok dizide oyunculuğunu ispatlayan ve yıların vermiş olduğu birikim sayesinde birçok genç oyuncuya yol gösteren deneyimli oyuncu Silver, başarıdan başarıya koşmaktadır.

Ünal Silver Biyografisi

Tecrübeli oyuncu Ünal Silver kaç yaşında soruları merak edilirken internette bu sorunun yanıtı açıkça belirtilmiştir. Dizilerin ve diğer önemli projelerin aranan ismi Ünal Silver 16 Temmuz 1948 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Oyuncunun asıl ismi ise Ünal Gümüş’tür. Oyunculuk eğitimlerini Berlin, New York ve Hamburg’da alan oyuncu farklılığını rol aldığı farklı projelerde gözler önüne seriyor.

Yengeç burcu olan Ünal Silver yaşı gereği birçok bilgi birikimini çok iyi değerlendirdiği için yapımcıların dikkatinden kaçmamaktadır. Uzun yıllar boyunca eğitimlerini aksatmadan tiyatro ve dizilerle bunları pekiştiren deneyimli oyuncu Silver, oyunculuk serüvenin adımlarını 2002 yılında AllesGetürkt(Her Şey sahte) filmiyle atmıştır.

Özel Hayatı Hakkındaki Detaylar

70 yaşında olan Ünal Silver kendisinden epeyce genç sevgilisi ile evlilik planları yapmaktadır. Ancak Ünal Silver’in geçmişteki evliliğinden iki çocuğu bulunmaktadır. Bir oğlu ve Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan pedagog bir kızı vardır. Ünal Silver sevgilisi kim soruları merak edilirken 22 yaşındaki sevgilisi ile evliliğe ilk adımı atmak için gün saydığı da gelen bilgiler arasındadır. Ancak halen evlenmediği ve sakin bir hayat sürmektedir. Almanya’ya çok sık seyahatler gerçekleştirmektedir.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Ünal Silver başarılı oyunculuk eğitim hayatından sonra çok farklı alanlarda boy göstermiştir. Üçe Karşı Truva, Hokkabaz, Mavi Kuş, Yalancı Yarim, Sessiz Fırtına, Bir Bulut Olsam, Gölge, Deli Saraylı, Gönülçelen, Dedemin İnsanları, Beni Unutma, Kuzey Güney, Zenne, Benim İçin Üzülme ve son olarak TRT 1 ekranlarında reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul Dizinde Umur karakterine can vermektedir. Yıllardan beri oyuncu kimliği dışında pek özel hayatı ile gündeme gelmeyen Ünal Silver, birkaç dalda ödül alan ender oyunculardan biridir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli