Sıradaki içerik:

Mehmet Tevfik Göksu kimdir? Aslen nerelidir?

Mehmet Tevfik Göksu kimdir? Aslen nerelidir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

mehmet-tevfik-göksu-kimdir

İstanbul’da Avrupa Yakası Esenler Belediye Başkanı olan Mehmet Tevfik Göksu kimdir? AK Parti’de görev alan başarılı siyasetçi M. Tevfik Göksu kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? İşte yaptığı projelerde dikkat çeken ve Esenler halkının desteğini kazanan belediye başkanının biyografisi eşi ve çocukları

1966 senesinde dünyaya gelen Mehmet Tevfik Göksu doğma büyüme aslen Adıyamanlıdır. Evli ve 4 çocuk babası olan başarılı siyasetçi iyi derece İngilizce ve Arapça bilmektedir.

İlkokul eğitimini Adıyaman’da lise eğitimin ise İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde üniversite eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nde başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Ardından 1994 senesinde İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisansını ve Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktorasını bitirerek eğitimini başarılı bir şekilde noktalamıştır.

Mehmet Tevfik Göksu Siyasi Kariyeri

Son dönemin dikkat çeken siyasetçilerinden ve belediye başkanlarından biri olan Göksu’nun siyasi hayatı Refah ve Fazilet Partilerinde başladı. 2000 senesinde Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. Kariyeri için en önemli dönüm noktası ise 2009 senesindeki yer seçimlerde AK Parti tarafından Esenler Belediye Başkanlığı adaylığı oldu. Seçimi kazanan Göksu yaptığı projelerle büyük beğeni toplarken 2014 yılında yapılan yer seçimlerde partisi tarafından yine aday gösterildi ve oyunu yüzde 32 arttırarak bölgenin en çok oy kazanan siyasetçisi oldu.

Halen Esenler Belediye Başkanlığı görevini devam ettiren Mehmet Tevfik Göksu Esenler ilçesinde yaşayanlar tarafından beğenilmekte ve saygı görmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli