Sıradaki içerik:

Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir? Memleketi Yaşı?

Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir? Memleketi Yaşı?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ahmet-eşref-fakıbaba-okimdirkim

Türkiye Cumhuriyet Gıda, tarım ve hayvancılık bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir? Yaptığı projelerle dikkat çeken AK Parti Şanlıurfa milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? İşte göreve geldiği günde bu yana tecrübeli olduğunu herkese kanıtlayan Fakıbaba’nın biyografisi

16 Aralık 1951 tarihinde dünyaya gelen Ahmet Eşref Fakıbaba doğma büyüme Şanlıurfa Bireciklidir. Üniversite eğitimini Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’de tamamlayan Fakıbaba, İstanbul Taksim İlkyardım Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanlığı ünvanını almıştır.

Evli ve üç çocuk babası olan Ahmet Eşref Fakıbaba, Doktorluk kariyeri boyunca çeşitli hastanelerde görev yaptıktan sonra 1997 senesinde Fırat adlı bir dizi projesinin içerisinde de yer aldı.

Siyasi Kariyeri

Fakıbaba’nın siyasi kariyeri ilk olarak 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde başladı. Şanlıurfa Belediye başkanı olan başarılı siyasetçi 2009 yılında düzenlenen yerel seçimlerde tekrar aday olduğu ve bağımsız olarak seçildi.

Bir süre Saadet Partisinde görev aldıktan sonra 2015 yılı genel seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa milletvekili olarak meclise girdi. Siyasi kariyeri boyunca güçlü iletişim özelliği ve babacan tavırlarıyla dikkat çeken Ahmet bey, 19 Temmuz 2017 tarihi itibariyle Faruk Çeliğin yerine Türkiye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak göreve getirildi.

Son dönemde 300 koyun projesiyle adından söz ettiren başarılı siyasetçi görevini başarılı bir şekilde yürütmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli