Sıradaki içerik:

Mehmet Şimşek kimdir? Yaşı eşi ve çocukları

Mehmet Şimşek kimdir? Yaşı eşi ve çocukları

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

mehmet-şimşek-kimdirkim

Türkiye Cumhuriyeti 65. Hükümeti’nde yer alan Mehmet Şimşek kimdir? Binali Yıldırım’ın Başbakan yardımcılığı görevini üstlenen Mehmet Şimşek aslen nerelidir ve yaşı kaçtır? İşte siyasette önemli işler başarmış Mehmet Şimşek’in biyografisi eşi ve çocukları

Başbakan Yarımdıcısı Mehmet Şimşek 1 Ocak 1967 yılında doğmuştur. Memleketi Batman olan Şimşek sekiz çocuklu bir ailenin en küçük oğludur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Batman’da tamamlayan Mehmet Şimşek üniversite eğitimin ise Ankara’da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünde tamamlamıştır.

Aynı üniversite bir yıl araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra Yüksek lisansını İngiltere’nin University of Exeter üniversitesinde bitirmiştir. Burada finans ve ekonomi dalında yüksek lisans derecesini aldıktan sonra Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. Mehmet Şimşek çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Mehmet Şimşek Evli Mi Çocuğu Var Mı?

9 Ocak 2010 yılında Gaziantepli peyzaj mimarı Esra Kara ile evli olan Mehmet Şimşek’in ikiz kız çocukları bir erkek çocukları bulunmaktadır.

Mehmet Şimşek’in Siyasi Kariyeri

2007 yılında yapılan Türkiye Genel Seçimleri’nde AK Parti Gaziantep milletvekili olarak ilk kez Meclise girmiştir. 2011 yılında Batman’dan, 2015 yılında Gaziantep’ten milletvekili olarak mecliste yer almaya devam etmiştir.

Milletvekilliğinin yanı sıra Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı, Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Siyasi başarısı ile ön plana çıkan Mehmet Şimşek “Foreign Policy” dergisi tarafından da dünyanın en etkili 500 kişisinden biri olarak gösterilmiştir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli