Sıradaki içerik:

Aytun Çıray kimdir, Biyografisi ve yaşı

Aytun Çıray kimdir, Biyografisi ve yaşı

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Aytun Çıkar Kimdir

Aytun Çıray Kimdir, İyi Parti Genel Sekreter, Parti Sözcüsü hakkında detaylı biyografisini sizler için paylaştık.

Yaptığı açıklamalarla sürekli dikkatleri üzerine çekmeyi başaran aytun çıray eşi kimdir? Yıllardır siyasetin içinde yer alan Aytun Çıray’ın biyografisi ve hayat hikayesi makalemizde…

Aytun Çıray Kimdir?

1957 senesinde dünyaya gelen Aytun Çıray aslen İzmir Bayındırlıdır. Asıl mesleği doktorluk olan Çıray yıllardır siyasetçilik ile uğraşmaktadır. Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. İyi seviyede Fransızca bilen Aytun Çıray Eşi  Selmin Çıray olup ve  2 çocuk babasıdır.

Aytun Çıray Eşi

Ünlü Siyasetçi İyi Parti sözcüsü olan Aytun çıray’ın eşi Selmin Çıray’dır

 

Aytun Çıray Çalıştığı Firmalar

PETKİM, ERDEMİR ve İSDEMİR gibi dev şirketlerde uzun süre yöneticilik yaptı.

Türkiye adına Dünya Bankası 2. Sağlık Projesi İkraz Anlaşması Müzakerelerinde başkanlık görevinde bulundu.

Sağlık Sektörünün Yeniden Yapılandırılması (Sağlık Reformları) Programı Yönetimi, Sosyal Sektörlerde Ulusal ve Uluslararası (Dünya Bankası / UNDP) Proje, Finansman, Yatırım, Kalkınma ve Gelişme Programları Yönetimini başarılı bir şekilde yürüttü

Aytun Çıray Siyasi Kariyeri

Siyasi hayatı 1995 yılında Doğru Yol Partisi ile başlamış ve 1999 yılına kadar bu partide devam etmiştir. 13 Temmuz 1993 – 18 Ağustos 1997  seneleri arasında Türkiye Sağlık Bakanlığı Müsteşarı olarak hükümet içerisinde yer almıştır. Ardından 2002 senesinde Anavatan Partisi geçmiş ve 2007 senesinde kadar burada görev almıştır. 2007 yılında Demokrat Parti’ye geçmiştir. 2011 – 2017 seneleri arasında Cumhuriyet Halk Partisinde milletvekili olarak yer almıştır.

23 Ekim 2017’de Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’nden kovulan Meral Akşener‘in kurduğu ve lider olduğu İyi Parti‘sine geçmiş ve burada Genel Sekreter, Parti Sözcüsü olarak görev almıştır.

Aytun Çıray Fotoğrafları

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli