Sıradaki içerik:

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Sevgilisi Kim?

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Sevgilisi Kim?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemlerde Kızım dizisindeki performansı ile magazin gündemini meşgul eden isimlerden biri olan Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? İşte MissTurkey 2008 birincisi Leyla Lydia Tuğutlu hakkında merak edilenler; 29 Ekim 1989 tarihinde Almanya’nın Berlin semtinde dünyaya gelen oyuncu ilkokul döneminde Türkiye’ye gelerek ilk olarak piyano dersleri almıştır. Özel hayatı ile de gündeme gelen Leyla Lydia Tuğutlu sevgilisi Ceyhun Ergin ile uzun zamandır birliktelik yaşamakta.

Leyla Lydia Tuğutlu Hakkında Merak Edilenler

Türkiye’nin manken kategorisinden oyunculuğa geçen güzellerinden bir tanesi olarak standart boy uzunluğunun üzerinde olan ve Leyla Lydia Tuğutlu boyu şeklinde sürekli merak edilen oyuncu 1.75 cm’dir. İstanbul Üniversitesi’nde hala Alman Dili ve Edebiyatı öğrenciliğini yürütmekte olan güzel oyuncu Almanca, Türkçe ve İngilizce dillerine hakimdir. MissTurkey 2008’de birinci olarak herkesin dikkatini çeken Tuğutlu’ya tacını Paris Hilton takmıştı.

Leyla Lydia Tuğutlu’nın Oynadığı Diziler

2009 senesinde ES-ES, 2010 senesinde Kirli Beyaz, 2012 senesinde Karadayı, 2016 senesinde Tatlı İntikam, 2017 senesinde Kiralık Aşk ve son olarak hala yayınlanmakta olan Kızım dizilerinde oynayan Leyla Lydia Tuğutlu dizileri de oldukça ses getiren yapımlar arasında yer almaktadır. Güzel oyuncunun pek çoğu başrol olmak üzere kaliteli yapımlarda yer alıyor oluşu oyuncunun her geçen gün popülerliğinin artmasına yardımcı olmaktadır.

Leyla Lydia Tuğutlu’nın Rol Aldığı Filmler

İlk olarak 2013 senesinde Günce filminde yer alan oyuncu, 2014 senesinde İçimdeki Ses, 2015 senesinde Dilebal ve 2018 senesinde de Cebimdeki Yabancı filmleri ile beyaz perdede boy göstermiştir. 2016 senesinde Türkiye’nin en prestijli ödülü olarak biline 43. Altın Kelebek Ödül Töreni’nde o dönemki partneri Furkan Andıç ile beraber Tatlı İntikam dizisi ile en iyi çift ödülünü alan Leyla Lydia Tuğutlu, şimdilerde TV8 ekranlarında Cuma günü seyircisi ile buluşan Kızım dizisinde oynamaktadır. Beren Gökyıldız, Buğra Gülsoy, Selin Şekerci gibi isimlerle birlikte yer aldığı dizide Candan karakterine hayat veren Leyla Lydia Tuğutlu, pek çok sinema filminde ve tiyatroda da yer almıştır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli