Sıradaki içerik:

Gökhan Alkan Kimdir?

Gökhan Alkan Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gökhan Alkan Kimdir

 ATV ekranlarında seyircisi ile buluşan Zengin ve Yoksul’un Karan’ı Gökhan Alkan kimdir sorusunu merak edenler için işte yakışıklı oyuncu hakkında biyografisini sizler için derledik.

Gökhan Alkan Kimdir

Gökhan Alkan, 8 Aralık 1987 tarihinde göçmen bir ailenin oğlu olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknolojileri Öğretmenliği Lisans programı ile Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret-Pazarlama ön lisans programını bitirmiştir. Oyunculuk yaşamına üniversite zamanında yaptığı amatör çalışmalarla başlayan Gökhan Alkan, daha sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almıştır.

Gökhan Alkan Kariyeri

Son dönemlerin yakışıklı jönlerinden bir tanesi haline gelen ve birçok kişinin hayranlık duyduğu yakışıklı oyuncu Gökhan Alkan, kariyerine ilk olarak 2011 senesinde Muhteşem Yüzyıl dizisi ile başlamıştır. Daha sonrasında birçok dizi ve filmde oyunculuğunu kanıtlamayı başaran Gökhan Alkan boyu ile de dikkat çeken ünlü oyunculardan bir tanesidir. 1.88 m boyunda olan yakışıklı oyuncu, düzgün fiziği ile genç kızların ilgisini çekmektedir. Gökhan Alkan sevgilisi Seray Kaya ile bir dönem aşk yaşamış, daha sonrasında ilişkileri sona ermiştir.

Gökhan Alkan Oynadığı Diziler

2011 senesinde Muhteşem Yüzyıl, 2013 senesinde Her Şey Yolunda Merkez ve Gurbette Aşk Bir Yastıkta, 2014 senesinde Kocamın Ailesi, 2016 senesinde Seviyor Sevmiyor, 2017 senesinde Kalp Atışı ve 2019 senesinde Zengin ve Yoksul gibi dizilerde rol alan başarılı oyuncu, pek çok ödüle de layık görülmüştür. 2016 senesinde Güney Kore’nin en prestijli ödüllerinden bir tanesi olan APAN’da rol arkadaşı Zeynep Çamcı ile Asya Pasifik ödülünü alan oyuncu, 2017 senesinde Kalp Atışı dizisindeki rol arkadaşı Öykü Karayel ile Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi çift ödülünü kazanmıştır.

Gökhan Alkan Rol Aldığı Filmler

2015 senesinde Defne’nin Bir Mevsimi, Organik Aşk Hikayeleri ve Makas gibi filmlerde rol alan yakışıklı oyuncu, tiyatro sahnesinde de boy göstermiştir. Mustafa Kemal’im, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Oscar, İstanbul’da Aşk gibi ünlü tiyatro oyunlarında yer alan oyuncu, son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Zengin ve Yoksul dizisinde Karan karakterini canlandırır. Damla Colbay, Osman Sonant, Binnur Kaya gibi isimlerle aynı kadroyu paylaşan yakışıklı oyuncunun dizisi ATV ekranlarında Pazar akşamları seyircisi ile buluşmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli