Sıradaki içerik:

Öykü Karayel Kimdir?

Öykü Karayel Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dizilerin en çok beğenilen ismi olarak gönüllerde taht kuran ve birçok kişi tarafından çok sevilen başarılı oyuncu Öykü karayel kimdir? Üstlendiği rollerdeki başarısı ve duru güzelliği ile dikkat çeken Karayel, tiyatro eğitimi almış genç bir oyuncudur. Yetenekli oyuncu Karayel, özel hayatını kameralara pek yansıtmasa da sonunda mutluluğu son sevgilisi ile buldu.

Öykü Karayel’in  Biyografisi

Genel olarak gençlerin takip ettiği ve Öykü Karayel kaç yaşında gibi soruları merak edenler yaşını duyduklarında kısa süreli bir şok yaşamaktadırlar. Sempatik oyuncu Öykü Karayel 1990 İstanbul doğumludur. Başarılı oyuncu Çemberlitaş Lisesinde okumaya devam ederken eğitim ve öğretim hayatına Kenter Tiyatrosunda devam ederek mezun olmuştur. Liseden sonra 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olarak başarılı bir oyunculuk hayatının ilk adımını atmıştır. Okul hayatının son yıllarında 5 aylık bir eğitim için Londra’ya giderek oyunculuğunu perçinlemiştir. Yeteneği ise aldığı eğitimlere bağlıdır.

Öykü Karayel’in Özel Hayatı

Sempatik oyuncu Karayel birçok birliktelikten sonra asıl aşkı Can Bonomo ile bulmuştur. Öykü Karayel sevgilisi Can Bonomo ile 11 Temmuz 2018 de muhteşem bir düğün ile evlendi. Karayel halen eşi Can Bonomo ile çok mutlu bir yaşam sürmektedir.

Birçok dizi ve filmde rol alan ve başarısını her fırsatta kanıtlayan Karayel’in aynı kendisine benzeyen bir ikiz kardeşi bulunmaktadır. İkiz kız kardeş Ezgi Karayel ile özel hayatında çok iyi anlaşmaktadır. Ayrıca Öykü Karayel profesyonel anlamda çok iyi bir su altı dalış sporcusudur. Birçok alanda başarıdan başarıya koşan güzel oyuncu oynadığı dizilerle de adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Rol Aldığı Dizi ve Projeler

İlk olarak ilk tiyatro deneyimini Güzel Şeyler bizim tarafta adlı oyunda yaşamıştır. Rol aldığı dizi ve film projeleri; Kalp Atışı, Muhteşem Yüzyıl, Bulantı filmi, Katil Joe, İşe Yarar Bir şey, Kara para aşk ve Kuzey güney isimli dizi ve filmlerdir. Oyuncunun aldığı ödüller ise Tiyatro eleştirmenleri Birliği tarafından genç yetenek ödülüne ve Sadri Alışık sinema ve tiyatro ödülüne layık görülmüştür.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli