Sıradaki içerik:

Burak Sevinç Kimdir?

Burak Sevinç Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemlerde Söz dizisi ile birlikte büyük bir popülerlik kazanan Burak Sevinç kimdir, Burak Sevinç eşi kim Kısaca biyografisi.

Burak Sevinç kimdir?

Yakışıklı oyuncu Burak Sevinç eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesinden mezun olarak tamamlamıştır.Hayranlarının Burak Sevinç kaç yaşında sorularının cevabı ise şöyledir. Burak Sevinç 27 Ekim 1985 yılında hayata gözlerini açmıştır. Yakışıklı oyuncu akrep burcundadır. 33 yaşında olan ünlü oyuncunun birçok hayranı vardır.

Peki, Burak Sevinç nereli olduğu sorusunun cevabı şu şekildedir. Yakışıklı oyuncu İstanbul da dünyaya gelmiştir ama baba tarafından aslen Zonguldaklı olduğunu belirtmiştir.

Burak Sevinç Oyunculuktan Başka Nelerle Uğraşır.

Babam İçin isimli dizi ile oyunculuk kariyerine adım atan yakışıklı Burak Sevinç oyunculuğunun yanı sıra Enbe Orkestrası’nda müzikle uğraşıp profesyonel müzisyenlik yapmaktadır. Yakışıklı oyuncu 16 yıldan fazla süredir başarılı bir şekilde kanun enstrümanını çalmaktadır. Ünlü oyuncu babasının Udi olduğunu müzisyenlikten babasından etkilenerek merak sardığını ve kanun çalmayı tercih ettiğini bildirmiştir.

Burak Sevinç’in Sevgilisi

Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Şirin Kılavuz ile 1 Ağustos 2015 tarihinde hayatlarını birleştirip evlenmişlerdir. Oyunculuktaki başarısını aile hayatında da gösteren ünlü oyuncu Burak Sevinç ne kadar iyi bir eş olduğunu 3 senedir beraber olduğu eşi Şirin Kılavuz‘dan duyulmaktadır. Eşinde yardımıyla oyunculukta birçok rolde görev alan ünlü oyuncu almış olduğu rollerin hakkını verdiği görülmektedir.

Burak Sevincin Rol Aldığı Diziler Filmler Ve Görevler

Rol aldığı diziler; Söz dizisi Üstçavuş Fethi Kulaksız 2017, Altınsoylar dizisi Oğuz Katran 2016, Evli ve Öfkeli dizisi Cihan 2015, Ben Onu Çok Sevdim dizisi Hasan 2013, Kurtlar Vadisi Pusu dizisi 7. – 9. Sezon Timur 2013-2015, Yol Ayrımı dizisi Yusuf 2012, Merhaba Hayat dizisi 2012, Babam İçin dizisi 2012.

Rol aldığı filmler; Mahalle 2017, Dönerse Senindir 2016,

Yönetmen ekibinden yer aldığı dizi; Diriliş Ertuğrul 4 sezon 2014 – 2017,

Sanat ekibinde yer aldığı dizi; İki Aile (Sanat Asistanı) 2006

Ünlü oyuncu oyunculukta ne kadar iddialı bir oyuncu olduğunu oynadığı rollerden göstermiştir. Birçok farklı rolle izleyenlerin karşısına çıkan ünlü oyuncu oynadığı rollerin hakkını verdiği görülmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli