Sıradaki içerik:

Fırat Doğu Parlak kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Fırat Doğu Parlak Kimdir
avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fox Tv’de yayınlanan doğaçlama komedi programı Tolgshow’un kamera arkasında sadece sesiyle programı yönetmesiyle geniş kitleler tarafından merak edilen Fırat Doğu Parlak kimdir? Programda sadece dış ses ve yönetmen olarak yer alan ve kendisi büyük merak konusu olan Fırat Doğu Parlak kaç yaşındadır? Biyografisi

rat Doğu Parlak, 20 Eylül 1984 tarihinde Artvin’de doğmuştur. İlk olarak 2007 yılında yayın hayatına başlayan Komedi Dükkanı isimli televizyon programında yönetmenlik yaparak dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu televizyon programında yönetmenin başrol oyuncusu Tolga Çevik’i yönlendirmesiyle gelişen doğaçlama hikayelerden oluşmaktadır.

Programa gelen ünlü konukların yanı sıra seyircilerin arasından onlara katılarak oyunculuk hayatına giriş yapanlar da oldu bu sırada. Mesela oyuncu Hande Soral bu şekilde keşfedilip oyunculuğa giriş yapmıştır. Yönetmenlik yapmadan önce radyo programları da yapmıştır. Radyo programlarının yanında senaristlik yapımcılık ve seslendirmeler de yapmıştır. İlk olarak 2009 senesinde Ah kalbim isimli dizinin senaryosunu kaleme almıştır. Dizinin konusu çocuklarıyle birlikte sıradan bir hayat süren Kamuran’ın yaşadıklarıdır.

Başrollerinde Tamer Karadağlı,Emre Kınay ve Fadik Sevin Atasoy yer almıştır. 2010 yılında Cümbür Cemaat Aile isimli dizinin senaryosunu da yazmıştır. Ardından 2012 yılında Şebeke isimli televizyon programının yapımcılığını üstlenmiştir. Programın konsepti ailesini sevgilisiyle tanıştırmak isteyen kadın yada erkeğin sevgilisini eve getirmesiyle başlayıp sonra program ekibinin hazırladığı şaka şeklinde ilerliyordu.

Devamında 2014 yılında başrollerini Murat Boz ve Büşra Pekin’in paylaştığı hikayesinin yazar Pucca’nın gittiği bir iş görüşmesinde hayatının aşkını görmesiyle gelişen olayları anlattığı Hadi İnşallah isimli sinema filminin yapımcılığıını üstlenmiştir. 2015 yılında başrollerinde Tolga Çevik’in yer aldığı yardımcı oyuncu olarak Ezgi Mola ve Sarp Bozkurt’un yer aldığı Arkadaşım Hoşgeldin isimli televizyon programınnda yönetmen göreviyle sahnede oynanan doğaçlama skeçleri yönetmiştir.

2018 yılına gelince başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Büşra Develi’nin yer aldığı Hadi Be Oğlum isimli sinema filminin em hsenaristliğini hem yapımcılığını yapmıştır. Şimdilerde ise yine aynı konseptli televizyon programlarından olan Tolgshow’un yönetmenliğini yapmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli