Sıradaki içerik:

Faruk Özlü kimdir? Aslen nereli yaşı kaçtır?

Faruk Özlü kimdir? Aslen nereli yaşı kaçtır?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

faruk-özlü-kimdir

AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü kimdir? 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Faruk Özlü kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Özel hayatı büyük merak konusu olan Bakan Faruk Özlü evli midir? İşte siyasi kariyeri boyunca önemli işler yapan Faruk Özlü’nün biyografisi

1962 senesinde dünyaya gelen Faruk Özlü aslen Düzcelidir. Özlü evli ve iki çocuk babası olup, çok iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Lise eğitimini Düzce Lisesi’nde tamamlayan Faruk Özlü, üniversite eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde bitirmiştir. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimin ise İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

İş ve Siyasi Kariyeri

Teknoloji alanında önemli projelerde yer alarak Türkiye’nin ilk milli tasarımı ALTAY, ülkenin ilk insansız hava aracı ANKA ve üretilen ilk milli gemi MİLGEM projelerinin yürütülmesinde Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. Bunlarla birlikte Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı Airbus A400M Atlas, F-35 ve F-16 savaş uçakları projelerini de başarılı bir şekilde yürütmüştür.

Siyasi kariyeri 2015 yılında AK Parti Düzce Milletvekiliği ile başlamıştır. Sürekli kendin geliştiren Faruk Özlü başarılı bir siyaset adamıdır. 24 Mayıs 2016 tarihi itibariyle 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak Fikri Işık’tan görevi teslim almıştır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli