Sıradaki içerik:

Bekir Bozdağ kimdir? Biyografisi ve memleketi

Bekir Bozdağ kimdir? Biyografisi ve memleketi

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

bekir-bozdağ-kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ kimdir? 64. Hükümet’te Adalet Bakanı olarak görevine devam eden Bekir Bozdağ aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? İşte siyaseti kariyerinde önemli işlere imza atan Bekir Bozdağ’ın eşi çocukları ve biyografisi

Türkiye’nin sayılı en iyi siyasetçilerinden biri olan Bekir Bozdağ 1 Nisan 1965 senesinde doğmuştur. Aslen Yozgatlı olan Bozdağ üniversite eğitimini ilk olarak Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bölümünde bitirmiştir. Ardından Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak avukat olmuştur.

Eğitim ve siyasi kariyeri kadar özel hayatına da dikkat eden Bekir Bozdağ evli ve üç çocuk babasıdır.

Bekir Bozdağ’ın Siyasi Kariyeri

Siyasi hayatı AK Parti’de başlayan Bekir Bozdağ 22, 23, 24 ve 26 dönemlerinde memleketi olan Yozgat‘tan Milletvekili olarak seçildi. Vekillik görevini başarılı bir şekilde gerçekleştirerek 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi. 2013 yılında bu görevi bırakarak Adalet Bakanı oldu.

2018 yılı itibariyle  64. Hükümet’te Adalet Bakanı olarak görevine devam başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

Orta düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilen Bozdağ, yüksek lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalında bitirmiştir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli