Sıradaki içerik:

Engin Altan Düzyatan Kimdir?

Engin Altan Düzyatan Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemlerde Diriliş Ertuğrul dizisi ile birlikte büyük bir popülerlik kazanan Engin Altan Düzyatan kimdir. Engin Altan Düzyatan oyunculuk kariyerine 2001 yılında, Bizim Otel dizisi ile başlamıştır. Sinema, televizyon ve tiyatro oyuncusu olan Düzyatan daha sonra Sevgili Dünürüm, Avrupa Yakası ve Kapalı Çarşı gibi projelerde yer almıştır. Lise yıllarında tiyatro sanatına merak salan Engin Altan Düzyatan 1979 tarihinin 26 Temmuzunda İzmir’de dünyaya gelmiştir. Lise yıllarından sonra da tiyatroya olan ilgisi devam eden genç oyuncu yeteneklerine profesyonellik katmıştır. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesinde, tiyatro bölümünde, oyunculuk eğitimi almıştır. Üniversite yıllarından sonra İstanbul’a yerleşmiş ve amatör olarak oyunculukla ilgilenmeye başlamıştır.

Beyaz Perdeye Adım Attı

Engin Altan Düzyatan kaç yaşında sorusu sık sık gündeme geliyor. 39 yaşına basan genç oyuncu şu sıralar TRT 1’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde başrolü canlandırıyor. Ayrıca başarılı bir sinema oyuncusu da olan Düzyatan, ilk kez Mehmet Altıoklar’ın filmi Beyza’nın Kadınları’nda rol almıştır. 2010 yılında ise Romantik Komedi isimli sinema filmi ile milyonların gönlüne taht kurmuştur. Ayrıca yine bir zamanların çokça izlenen filmi Cennet ve Mezuniyet filminde de beyaz perdede boy göstermiştir. Son olarak 2010 yılında Bir Avuç Deniz ve 2011 yılında da Anadolu Kartalları isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

2014 Yılında Dünya Evine Girdi

Engin Altan Düzyatan eşi Neslişah Alkoçlar ile 28 Ağustos 2014 tarihinde dünya evine girdi. 12 Nisan 2013 yılında ise çalkantılı bir birliktelik yaşadığı Özge Özpirinçci ile nişanlandı. Ancak bu birliktelikleri uzun sürmedi ve yine 2013 yılının ekim ayında nişanlılar ayrıldı. Neslişah Alkoçlar ile görkemli bir düğün töreniyle evlenen Düzyatan, düğününde yakın arkadaşı Kenan İmirzalıoğlu ile zeybek oynadı. 2016 yılının Ocak ayında ise Emir adını verdiği oğlu dünyaya geldi. Şuan Dirişil Ertuğrul Gazi dizisi ile milyonlar ekrana kilitleyen Düzyatan’ın rol arkadaşları ise Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Hakan Vanlı, Hande Subaşı, Osman Soykut, Turgut Tunçalp, Cavit Çetin Güner, Levent Öktem ve Serdar Gökhan’dır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli