Sıradaki içerik:

Zeynep Selvili Çarmıklı kimdir?

Zeynep Selvili Çarmıklı kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Zeynep Selvili Çarmıklı Kimdir

Pembe Fili Düşünme kitabının yazarı olan Zeynep Selvili Çarmıklı 26 Haziran 1987 senesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Doğma büyüme aslen İzmirli olan Zeynep lise eğitimini İzmir Saint Joseph Fransız Lisesinde üniversite eğitimini ise Miami Üniversitesini Sinema ve Psikoloji çift ana bilim dalını başarılı bir şekilde bitirmiştir.

İlk köpeği hastalanınca da veteriner olmak istediğine karar vermiş fakat ilerleyen senelerde bu fikri değişmiştir. Yüksek Lisans eğitimini ise New York Üniversitesinin Uygulamalı Psikoloji bölümünde tamamlamış ve eğitimini noktalamıştır.

Amerikada yaşadığı süre çerçevesinde sürekli kendini geliştiren Zeynep Selvili 2012 yılı itibariyle Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır.

2012 senesi ile 2014 senesi arasında Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu ve PsikoNet ekibi ile birlikte Türkiye’de ilk defa psikolojik içerikli Hissetmek TV projesinde yer almıştır.

Şuanda halen PsikoNet bünyesinde hem klinik hem de teorik eğitimlerine devam eden Zeynep Selvili Çarmıklı aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.

2018 yılı itibariyle İnkılap Kitabevi aracılığı ile çıkardığı Pembe Fili Düşünme kitabını çıkaran başarılı yazar kısa süre içerisinde çok satanlar listesinde yer almayı başarmıştır. Her geçen takipçisi artan Zeynep Selvili’nin ikinci kitabı şimdiden merakla beklenmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli