Sıradaki içerik:

Osman Müftüoğlu Kimdir?

Osman Müftüoğlu Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemlerde yapmış olduğu Osman Müftüoğlu ile Yaşasın Hayat adlı programla büyük bir popülerlik kazanmış olan Osman Müftüoğlu kimdir?Sağlık adına yazmış olduğu birçok kitap ile ciddi birhayran kitlesi oluşturmuş olan Osman Müftüoğlu kaç yaşında?İşte son dönemlerde adından sıkça bahsettiren Osman Müftüoğlu’nun biyografisi ve hayatı.

Çocukluk Hayatı

Mersin, Anamur’da dünyaya gelmiş olan Osman Müftüoğlu, 10 Mayıs 1955 doğumludur. 7 kardeşten oluşan Osman Müftüoğlu ailesi,annelerini erken yaşta kaybetmiştir. Babaları o kadar çocuğa tek başına bakamayacağını anladığından dolayı bir evlilik daha gerçekleştirmiştir. Babası yeniden evlendiğinde henüz 2 yaşında olan Osman Müftüoğlu, gerçek annesinin hayatını kaybettiğini 12 yaşında öğrenmiştir.

24 Nisan1981 yılında Mihriban Hanım ile evlilik gerçekleştiren Osman Müftüoğlu’nun Raşit ve Merve adında iki çocuğu bulunmaktadır. Yapmış olduğu programlarla ve yazmış olduğu kitaplarla sağlık dünyasına birçok eser bırakan Osman Müftüoğlu boyu 1.75 civarında olup, herkese örnek olabilmek için de kilosuna oldukça dikkat etmektedir.

Eğitim Hayatı

1972 yılında Anamur Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Osman Müftüoğlu, 1984’te iç hastalıkları uzmanı olarak görevine başlamıştır.Mecburi hizmetini metabolizma hastalıkları alanında Amerika’da doktora yapmış olan ilk Türk doktor Saliha Yalçın’ın baş asistanı olarak bitirmiş, sonrasında ise yurt dışında hücre gençleşmesi ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Osman Müftüoğlu’nun Kariyeri

1989 tarihinde endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları klinik şefi yardımcılığı yapmış olan Osman Müftüoğlu, çalışmalarıyla kariyer basamaklarını hızlatırmanmış, 1989 yılında doçent, 1990’da klinik şefi ve 1997 yılında ise profesör olmuştur.

1993-2001 tarihleri arasında Ankara Numune Hastanesi Başhekimliği yapmış olan Prof. Dr.Osman Müftüoğlu, Cumhurbaşkanı sağlık başdanışmanlığı da yapmıştır. Ayrıca 1991 yılından 2003 yılına kadar 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in özel hekimliğini yapmış olan Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, 2003 yılında kendi arzusu ile emekli olmuştur.

2000 yılında yazmış olduğu Çay Bir Mucizedir adlı kitaptan sonra 11 kitap daha yazmış olan Osman Müftüoğlu, Hürriyet gazetesi köşe yazarlığının yanı sıra NTV’de Seda Öğretir’in sunduğu Osman Müftüoğlu ile NTV’ye Sorun isimli programı yapmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli