Sıradaki içerik:

Xece Herdem Kimdir? Nereli?

Xece Herdem Kimdir? Nereli?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xece Herdem,  Türk müziğini harika ve yanık sesi ile yorumlamaya devam etmekte olan genç bir müzisyendir. Xece Herdem kimdir ile ilgili merak edilenleri makalemiz içeriğinde bulabilirsiniz. Müzik tutkunları Xece Herdem hakkında birçok sorunun cevabını internet platformlarından arıyor.

 

Küçük Yaşlardan Gelen Bir Müzik Sevgisi

 

Xece Herdem nereli diye merak eden müzikseverler için yazımızın içeriğinde bilgiler vereceğiz. Xece Herdem 1993 yılında Mersin’de küçük bir kasabada dünyaya gelmiştir. Asıl adı Hatice olan Xece Herdem küçük yaşlardan beri müziğe olan sevgisi ile bugünlere gelmiştir. Kürt dilinde Hatice anlamına gelen Xece olarak anılması bu nedenledir.

 

Xece Herdem

 

 Xece Herdem Hakkında 

 

Aslen Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Xece Herdem’in ailesi Maraş’ta meydana gelen katliamdan kaçarak Mersin’e göç etmiştir.

Resmi web sitesinde dile getirdiği gibi Kürt Alevisi olduğu ve toplam 7 nüfuslu vatansever bir ailenin çocuğudur. Henüz 9 yaşında iken yapılan bir etkinlikte usta isim Selda Bağcan’ın söylediği Dön Gel Bir Tanem isimli türküyü seslendirmiş ve o dönemden bu güne yaptığı müzikle adından söz ettirmiştir. Daha sonra Mersin’de birçok dernekte düzenlenen organizasyonda yer almıştır. Xece Herdem sevgilisi ve özel hayatı ile ilgili bilgi paylaşımı yapmamıştır. Kendisini Kürtçe ve Türkçe müziğe adayan Xece Herdem yaptığı sanattan asla taviz vermeyen mütevazi ve seçkin bir sanatçıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli