Sıradaki içerik:

Melek Mosso Kimdir?

Melek Mosso Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son dönemde söylediği cover şarkılar ve ses tonu ile oldukça ilgi toplayan Melek Mosso, O Ses Türkiye yarışması ile kendini göstermiştir. Bundan dolayı da internette sıkça Melek Mosso kimdir aramaları yapılmaya başlanmıştır. 2014 senesinde vapurda şarkı söylemeye başlayan ve o zamanlar küçük bir kitleye adını duyurmayı başaran Melek Mosso giderek herkesin ilgisini çekmeye başlamıştır.

Melek Mosso Biyografisi

Melek Mosso 11 Kasım 1988 senesinde Kayseri’de doğdu. Doğum yeri Kayseri olan sanatçı Denizli’de büyüdü. Sanatçının asıl soyadı Davarcı’dır, fakat sahnede Mosso soyadını kullanmaktadır. Mosso İtalyanca bir kelime olan “gittikçe hızlanan” anlamını taşımaktadır. Melek Mosso müziğe oldukça ufak yaşlarda başlamıştır. Aslında annesinin ideali olan şarkıcılığa kendisi atılmaya karar vermiştir. 46 kilo olan Melek Mosso boyu 1.70 cm dir.

Melek mosso Kimdir

Şarkıcılık hikayesi

Güzel sanatlar lisesinde okuyan şarkıcı eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünde devam ettirmiştir. Eğitimi sayesinde kariyerini oluşturmaya başlayan Melek Mosso Grundig firmasının düzenlediği şarkı yarışmasına katılarak jüri özel ödülünü kazanmıştır. Bu ödül sayesinde de Akustik hane stüdyolarında kayıt yapma şansını elde etmiştir. Sonrasında ise Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği O Ses Türkiye yarışmasına katılarak sesini büyük kitlelere duyurmayı başarmıştır.

Başarıları ve özel hayatı

2018 senesinde kendi YouTube kanalında cover yaparak seslendirdiği Yıldız Tilbe’ye ait olan Vursalar Ölmem parçası 15 milyon kez dinlenmiştir. Bu başarısı yanı sıra son dönemde oldukça ilgi gören Çukur dizisinin müzikleri arasında bulunan “Hiç Işık Yok” şarkısı ile de dikkatleri üstüne çekmiştir. Sony müzik ile anlaşmaya varan Melek Mosso 23 Şubat tarihinde ilk single olan Kedi’yi dinleyicileri ile buluşturmuştur. Merak edenler için Melek Mosso sevgilisi kim ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

Melek Mosso  En çok Dinlenen  Şarkısı

[minima-video platform=”yt” code=”9KioWmxSDWc”]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli