Sıradaki içerik:

Turgut Aydın kimdir? A 101’in sahibi kim?

a101-patronu-turgut-aydın-kimdir
avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ülke genelinde birçok şubesi bulunan ve en çok satış yapan marketlerin başında gelen A101’in patronu kimdir? Hisselerinin büyük bir bölümü kendisinde olan Turgut Aydın kaç yaşındadır ve memleketi neredir? İşte Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biri olan A 101 hakkında merak edilen tüm detaylar

A101 marketlerinin patronu 2018 yılı itibariyle Turgut Aydındır. 2008 yılında kurulan ve Aziz Zapsu yönetiminde büyümeyen başlayan A101 kısa zaman özellikle Türkiye geneline hızlı bir şekilde yayılmıştır.

Bu büyümesi ile birlikte dikkatleri üzerine çeken A101, 2010 yılında TAFF Yapı, English Home, Memorial, Pizza Lazza’nın sahibi olan Turgut Aydın Holding şirketinin bünyesine dahil edilmiştir.

A 101 Marketinin Patronu Asılında Kimdir?

Peki A101’i satın alan ve şuanda patronu olan Turgut Aydın kimdir? Başarılı iş adamı 1943 senesinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Doğma büyüme memleketi Trabzon olan Turgut Aydın, iş hayatına henüz 15 yaşındayken başlamış ve ticari zekasıyla bugünlere kadar gelmiştir.

Bir dönem FETÖ/PYD terör örgütüne maddi destek sağladığı gerekçesiyle gözaltına alınmış fakat suçsuz olduğu anlaşılınca serbest bırakılmıştır.

İş kadar evlilik hayatına mükemmel olan Turgut Aydın’ın Ahmet Yaşar Aydın, Ayhan Aydın adında iki oğlu, Aydan Aydın adında bir kızı vardır. Günümüz Türkiye’sinin ekonomisine ciddi anlamda destek veren özellikle yaptığı kampanyalarla en çok tercih edilen market zinciri olan A101 her geçen yıl daha da büyümektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli