Sıradaki içerik:

Öykü Gürman kimdir? Aslen nereli evli mi?

Öykü Gürman kimdir? Aslen nereli evli mi?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

öykü-gürman-kimdir

Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile tanıdığımız Öykü Gürman kimdir? Son olarak ATV ekranlarında yayınlanan ve çarşamba akşamlarına damga vuran Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol alan şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? İşte dizide Asiye karakterini canlandıran Öykü Gürman’ın biyografisi

Ekranlarda adeta fırtına gibi esen yeni dizi Sen Anlat Karadeniz’in sivri dilli gelini Asiye karakterine hayat veren Öykü Gürman 4 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon’lu olan güzel oyuncu yeni projesinde kullandığı karadeniz şivesinde de bu sayede zorlanmamaktadır. Başarılı şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman’ın Berk adında bir de erkek ikiz kardeşi bulunmaktadır. Oyuncunun boyu 1.69’dur. Genç şarkıcı müzik eğitimine küçük yaşlarında yönelmiştir.

İlköğrenimini Özel Efdal İkokulunda ve orta öğretimini İstek Vakfı Okullarında okuyan genç oyuncu ve şarkıcı lise öğrenimini Vakfı Acıbadem Lise’sinde tamamlamıştır.  Sonrasında 1997 yılında Pera Güzel Sanatlar Lise’sine geçiş yapmıştır. Sonra müzik adına eğitim almak için Cihat Aşkın’dan keman dersi almaya başlamıştır.

Lise eğitimi sırasında ise keman eğitiminin yanında solistlik de yapmaya başlamıştır. 2001 senesinde Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitiren güzel şarkıcı üniversite sınavına girerek İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musiki bölümünü kazanarak böylece üniversite eğitimine de başlamış oldu.

Öykü Gürman Şarkıcılık Kariyeri

Üniversite eğitimi sırasında aynı zamanda şan dersi de almaya başlayan başarılı şarkıcı 2007 yılında ikiz kardeşi Berk Gürman’la ilk şarkısı olan ‘Evlerinin Önü Boyalı Direk‘ isimli şarkı söylemişlerdir ve bunu videoya alarak Youtube’a yüklemişlerdir.  Bu şarkı sayesinde geniş kitleler tarafından tanınmışlardır ve izlenme sayıları milyonlara ulaşmıştır. Bu şarkıdan sonra şansları açılmıştır ve 2007 yılının sonunda ikiz kardeşiyle birlikte Kısmet isimli albüm çıkarmışlardır.

2009 yılında ise ikinci albümleri olan ‘İki Arada’ yı piyasaya sürmüşlerdir. Bu albüm sebebiyle aynı sene Kral Tv’nin müzik ödüllerinde ‘En İyi Çıkış Yapan Grup’ ödülüne hak kazanmışlardır. Ardından yine aynı yıl Radiio N101 En İyi Sizsiniz ödülüne de layık görülmüşlerdir.  2008 yılında Trt 1 ‘de Boyalı Direk isimli programının sunuculuğunu yapmıştır. 2014 yılında şarkıcılığının yanında oyunculuğa da giriş yapan güzel şarkıcı ve oyuncu ilk olarak Urfalıyam Ezelden isimli dizide rol almıştır. Sonrasında uzun süre oyunculuğa ara vererek 2018 yılında yayın hayatına iddialı bir şekilde başlayan ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisiyle ekranlara dönmüştür. Şimdilerde Asiye karakteriyle milyonlar tarafından beğeniyle izlenmektedir.

Öykü Gürman Evli mi? Boşandı mı?

Türkücü Yavuz Bingöl ile şarkıcı Öykü Gürman 3 yıl aşk yaşayıp 4 Ağustos 2015’te dünya evine girmişti. 8 ay birliktelik yaşayan ünlü çift flaş bir karar ile yollarını ayırma kararı aldı. Peki çift neden boşandı? Bu konuyla ilgili açıklama yapmasalarda yakın çevresinden gelen bilgilere göre ayrılık sebebi: Yavuz Bingöl geceleri sürekli dışarı çıkıyor, eve dönmek yerine kültür merkezinde kalıyor olmasıymış.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli