Sıradaki içerik:

Mehmet Ali Nuroğlu kimdir? Yaşı kaç nereli?

Mehmet Ali Nuroğlu kimdir? Yaşı kaç nereli?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

mehmet-ali-nuroğlu-kimdir

Şimdilerde Atv ekranlarının en göze çarpan dizilerinden biri olan Sen Anlat Karadeniz’in kötü adamı Vedat Sayar olarak tanınan Mehmet Ali Nuroğlu kimdir? Başarılı ve oyuncu Mehmet Ali Nuroğlu aslen nerelidir ve gerçek yaşı kaçtır? İşte son dönemde dikkatleri üzerine çeken Mehmet Ali Nuroğlu’in biyografisi

Mehmet Ali Nuroğlu 7 Eylül 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk okul, ortaokul ve lise eğitiminin ardından üniversite sınavına girerek Ankara’da bulunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe bölümünde okumaya hak kazanmıştır. Burada 3 yıl eğitim almasının ardından buradaki okulunu bırakarak hayallerindeki meslek için Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okumaya başlamıştır. Tiyatro eğitimi alırken aynı zamanda Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesinde sahnelenen oyunlarda rol almıştır.

Aynı zamanda ise emektar oyuncu Semih Sergen’in asistanlığını yaparak oyunculuk adına büyük tecrübeler kazanmıştır.  Sonrasında ilk projesi Çağan Irmak’ın senaryosunu kaleme aldığı ‘Çemberimde Gül Oya’ dizisiyle ekranlara giriş yapmıştır. Bu dizide başrolleri usta oyuncu Selda Alkor,Özge Özder, Melisa Sözen ve Kenan Bal gibi usta isimlerle paylaşmıştır.

Bu proje için Ankara’dan İstanbul’a gelen başarılı oyuncu bu dizide devrimci Mehmet karakterini canlandırmıştır. Dizinin konusu genel anlamıyla 12 Eylül öncesi dönemin farklı bir bakış açısıyla anlatılması olmuştur. Daha sonrasında Zincirbozan isimli filmde Reis lakabıyla ülkücü bir gence hayat vermiştir.

Daha sonra ise yine aynı ekiple konusu Kurtuluş Savaşı olan Kırık Kanatlar isimli dizide oynamıştır. Sonra sırasıyla 2008 yılında Vurgun dizisi, 2009 yılında Ayrılık dizisi, 2009 yılında Ömre Bedel dizisi, 2012 yılında Uçurum dizisi, 2013 yılında Tatar Ramazan dizisi, 2014 yılında Güzel Köylü dizisi, 2016 yılında Çanakkale Yüzyıllık Mühür dizisinde rol almıştır.

Son olarak ise yakın zamanda yayın hayatına başlayan Sen Anlat Karadeniz isimli dizide dizinin kötü adamı Vedat Sayar rolünde seyircinin karşısına çıkmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli