Sıradaki içerik:

Levent Sülün Kimdir?

Levent Sülün Kimdir?

avatar

özlem ege

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Levent Sülün Kimdir

Son dönemlerde Diriliş Ertuğrul dizisi ile akıllarda yer edinen Levent Sülün kimdir? Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Simko karakterini canlandıran Levent Sülün evli midir? İşte oldukça önemli dizilerde rol alan oyuncunun özel hayatı ve sanat hayatıyla ilgili merak ettikleriniz…

Levent Sülün Nereli Ve Eşi Kim?

Sinema, dizi oyunculuğu yapması yanında önemli bir seslendirme sanatçısı da olan Levent Sülün 8 Kasım 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Levent Sülün nereli sorusunun yanıtı olarak da doğma büyüme İstanbullu diyebiliriz. Evli olan yakışıklı oyuncu Levent Sülün eşi ise Berna Sülün Hanımefendidir.

Sanat hayatına ilk olarak 1995 yılında fenomen dizilerden biri olan Çiçek Taksi dizisiyle başlayan Levent Sülün sonrasında birçok dizi ve sinema filminde rol almıştır. Levent Sülün boyu 1.70 cm olup kilosu ise 72 kg’dır. Mavi gözlere sahip olan başarılı oyuncu akrep burcudur.

Levent Sülün Kariyeri

Başarılı oyuncu son olarak Diriliş Ertuğrul dizisine 4. sezonda dahil olmuştur. Burada Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Cemal Hünal gibi birçok deneyimli oyuncuyla birlikte rol almaktadır. Geçmişinde pek çok dizide önemli karakterleri canlandıran başarılı oyuncu Diriliş Ertuğrul’da ise Simko karakteri ile izleyici ile buluşmuştur. Simko karakteri dizide, acımasız ve güvenilmez biri olarak görülmektedir.

Aksi bir ruh yapısı olan Simko paragöz olduğu kadar işini başarıyla yapan biridir. Esir pazarına hâkim bir karakter olan Simko esirlikten gelmiş, hırsı ve acımasızlığı sayesinde esir tüccarlığına kadar ilerlemiştir. Böylesine zor bir rolü daha başarıyla yerine getiren Levent Sülün’ün geçmişinde de birçok farklı karakteri canlandırdığını bilmekteyiz.

Levent Sülün Oynadığı Diziler

Birçok önemli dizi ve sinema projesinde karşımıza çıkan başarılı oyuncu özellikle Kurtlar Vadisi Pusu’da John Smith karakteri ile anılmaktadır. Oyuncunun rol aldığı bazı diziler ise; Kızım Nerede, Geniş Aile, Kanıt, Arka Sokaklar, İki Aile, Acemi Cadı ve Doktorlar gibi dizilerdir. Başarılı oyuncu son olarak Umudun Kıyısında (2017) filminde başrollerde oynamış ve sonrasında 2018 yılında vizyona giren komedi filmi Dümdüzz Adam filminde de rol almıştır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli