Sıradaki içerik:

Fatma Turgut kimdir? Yaşı ve biyografisi

Fatma Turgut kimdir? Yaşı ve biyografisi

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

fatma-turgut-kimdir

Model grubu dağıldıktan sonra tek başına şarkı çıkartan Fatma Turgut kimdir? Aşk Tadında şarkısıyla tekrar gündeme gelen Fatma Turgut kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? İşte eski Model grubunun solisti olan samimi kişiliği ile dikkat çeken başarılı ve güzel şarkıcı Fatma Turgut’un biyografisi ve hayatı

Fatma Turgut Kimdir

02 Ocak 1984 tarihinde doğan Fatma Turgut ilköğretim eğitimini Atatürk İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesinde, üniversite eğitimin ise  Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Müzik kariyer üniversite yıllarında başlayan Fatma Turgut günden güne kendini geliştirmiş okuldan mezun olduktan sonra çeşitli amatör rock gruplarıyla sahne çıkmıştır. 2005 yılı ile 2008 yılları arasında özel bir eğitim merkezinde gitar ve koro öğretmenliği yapmış ve çok sayıda öğrenci yetiştirmiştir.

2007 yılında “A Due Carmen” rock müzik grubuna katıldı. Ardında bu grup ismini “Model” olarak değiştirdi. Bu grupla ile birlikte toplamda 5 albüm çıkardı. İşte o albümler;

Model Grubuyla Çıkardığı Albümler

2009 senesinde Perili Sirk albümünü çıkardı
2011 senesinde Diğer Masallar albümünü çıkardı
2013 senesinde Levla’nın Hikayesi albümünü çıkardı
2014 senesinde Bir Pazar Kahvaltısı feat. Emre Aydın albümünü çıkardı
2016 senesinde Mey albümünü çıkardı

Başarılı şarkıcı Fatma Turgut 28 Aralık 2016 tarihinde sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamayla Model grubundan ayrıldığını açıkladı. Şu sıralarda müzik kariyerine solo olarak devam eden Fatma son olarak Aşk Tadında şarkısıyla sevenlerinin karşısına çıktı.

İşte Fatma Turgut’un Son Şarkısı

Sürpriz birliktelikleriyle konuşulan dizi ve film oyuncusu Kerem Fırtına ile Fatma Turgut 5 aylık bir birlikteliği arından ayrılık kararı aldı. Fatma Turgut’un şuan için sevgilisi yoktur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli