Eli Türkoğlu Kimdir?

 Bu Benim Öyküm adlı şarkısı ile milyonlar tarafından dinlenen Eli Türkoğlu kimdir soruları ile karşılaşmaktayız. 13 Eylül 2000 yılında dünyaya gelen Eli Türkoğlu nereli sorusunun cevabı doğma büyüme Azerbaycanlıdır. Eli Türkoğlu yaş 19’dur. Sanatçı Eli Türkoğlu boyu 1,75 kilosu ise 67`dir. Başak burcundadır.

Eli Türkoğlu Ailesi

Eli Türkoğlu ailesi 17 yaşına kadar Azerbaycan’da yaşadıktan sonra Türkiye’de yaşamayı tercih etmiştir. Babası müzisyen annesi de öğretmen plan genç müzisyen ailenin tek çocuğu olma özelliğine sahiptir. Müzisyen aynı zamanda Türkçe’ yi izlediği Türk dizilerinden öğrenmiştir. Müzisyenin 3 yaşından beri müziğe ilgisi olduğu ve kumanda ile şarkı söylediği bilinmektedir.

Eli Türkoğlu Eğitimi ve Kariyeri

Müzisyen Eli Türkoğlu konservatuvarda okumaktadır. Güçlü sesi ile özellikle sosyal medyada oldukça dikkat çekmiştir. Tuğçe Kandemir ile yaptığı düetle adını duyurmuştur. Eli Türkoğlu’nun düet yaptığı şarkının adı Bu Benim Öyküm’dür.

Eli Türkoğlu Hakkında Genel Bilgiler

Eli Türkoğlu’nun saç rengi ve göz rengi siyahtır. Müzisyenin en sevdiği renk ise siyahtır. Eli Türkoğlu’nun uğurlu sayısının 7 olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda Eli Türkoğlu en çok hayırlısı kelimesini kullanmaktadır. Genç müzisyenin sevgilisi olmadığı bilinmektedir. Ayrıca müzisyenin en sevdiği huyu ılımlı olması en sevmediği huyu ise tembel olmasıdır.

En sevdiği çizgi film Kayyu’dur. Müzisyen şarkılarını ilk önce İnstagramüzerinden paylaşırken iyi izlenme oranlarına ulaşınca menajeri ile çalışmaya başlamıştır. Müzisyenin Azerbaycan’da oldukça çok hayranı varken yaptığı düet sayesinde Türkiye’de de belirli bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Ve keşfedildikten sonra İstanbul’a davet edilmiş İstanbul’da yaşamaya karar vermiştir. Genç müzisyen şarkı seslendirmenin yanı sıra gitar ve piyano da çalmaktadır.

Tuğçe Kandemir ile yaptığı Bu Benim Öyküm adlı şarkısı 140 milyon izlenme sayısına ulaşmıştır. Son zamanlarda adını duyuran genç sanatçının seslendirdiği şarkılar şunlardır; Bu Benim Öyküm, Yokluğunun Esareti, Hüzün Bastı, Kutupta Yaz Gibi, Yorgun Yıllarım, Duyanlara Duymayanlara, Çok Özledim ve Yalnızlık adlı şarkılardır. Sanatçı albüm yapmasa da Yokluğunun Ertesi isimli single vardır.

Yeni Haber  Sena Çakır Kimdir? Sevgilisi Kim?

Yaptığı düetten sonra çıkardığı single da çok ses getirmiştir ve geniş kitlelere ulaşmıştır. Ve sanatçının her türlü şarkıyı dinlediği ve sevdiği de bilinmektedir. Genç müzisyen kendisine Cengiz Kurtoğlu, İbrahim Tatlıses ve Müslüm Gürses gibi sanatçıları örnek almaktadır.

 

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmit esc bayan

×

Bir Şeyler Ara