Sıradaki içerik:

Ece Sükan Kimdir?

Ece Sükan Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Show Tv kanalında bu sezon gösterime giren Gülperi dizisinde Şeyma karakterini canlandırarak isminde magazin basınında sıkça bahsedilen EceSükan hakkında kısa bir biyografi tanıtımı EceSükan kimdir sorusunun cevabı niteliğinde olacaktır.

Ece Sükan Hakkında Her Şey Tiyatrocu Bir Annenin Kızı

Kendi başarısı ile adından bahsettiren Ece Sükan 1977 Ankara doğumlu olan ve tiyatro sahnelerinde uzun yıllar başarılı rollere imza atan SerpinSükan ve iş adamı Kral Sükan’ın 2 çocuğundan küçük olanıdır. Eğitim hayatının lise kısmına kadar olan bölümünü özel okullarda okuyan Sükan daha sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji mezunudur. Sanatsal anlamda bale eğitimi ve Ankara Devlet Opera’sında çeşitli roller almıştır.

Başarı kariyerlerine Radyo DJ’liği, daha sonra da Marie Claire’de mankenlik yaparak devam eden sanatçı 1998 yılında katıldığı yarışmada 3. elde etmesine rağmen mankenlikte başarılarını perçinledi. Belli bir dönem seslendirme sanatçısı olarak görev yaptı. Sonraki süreçlerde moda editörlüğü, Nişantaşı’nda yer alan butiği ve Ece’nin Kadrajı ile Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarlığı ile devam eden çalışma hayatı 2004 yılı itibari ile medya sektöründe dizi oyunculuğu şeklinde devam etti.

Halen bu sektörde çalışan Ece Sükan kaç yaşında olduğunu göstermeyecek dinginliktedir. Takipçileri tarafından merak edilen bir konu olan Ece Sükan sevgilisi kim evli mi? sorusu. Sükan 2014 yılında evlendiği moda tasarımcısı Ümit Benan ile 2017 yılında boşandı. 1,77 boyunda ve 62 kilo olan EceSükan 10 yıl sonrası dönüş yaptığı Gülperi dizisinde dominant bir karakteri canlandırmaktadır. Bu aralar magazin basınında ismi İbrahim Kutluay ile birlikte olduklarına yönelik haberler ile anılmaktadır.

Başarı Kariyeri Ve Şuana Kadar Yer Aldığı Diziler

2010 yılı Magnum reklamı, 2010 – Kızım Nerede, 2008 – Aşk Yakar Belda rolü, 2004 – Çalınan Ceset Tuğçe rolü, 2004 – Haziran Gecesi Dennisrolü, 2009 – Avrupa Yakası’nda konuk oyuncu, 2004 – 24 Saat Tuğçe rolü.

Henüz hiç bir filmde rol almayan EceSükan dizilerde gösterdiği performansı ile film tekliflerinde de başarılı olacak yetenektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli