Sıradaki içerik:

Ali Sürmeli Kimdir?

Ali Sürmeli Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sinema ve tiyatro sanatçısı olan Ali Sürmeli sanat hayatında ödüllü ve başarıları ile birçok sinema, tiyatro ve televizyon dizilerinde yer almıştır. Peki, Ali Sürmeli hakkında bilmek istenenler nelerdir? Nereli olduğu, kaç yaşında ve diğer ayrıntılara geniş olarak yer verilmektedir.

Sanatçı Hakkında Merak Edilenler

Öncelikli olarak Ali Sürmeli kaç yaşında sorusuna cevap vererek diğer ayrıntıları geçilebilir. 07.04.1959 yılı kayıtlara geçen doğum yılıdır. Şu an itibari ile 59 yaşında olan sanatçı koç burcu özelliklerini taşımaktadır. Babasının mesleği gereği değişik yerlerde yaptığı görev nedeniyle Bingöl’ün Karlıova ilçesinde dünyaya gelmiştir. Aslen Doğu illerinden Muş ilinin Varto ilçesinin Ömeriyan köylüsü olan sanatçı Ali Sürmeli nereli diye merak edenler için net bilgidir. Zaza olan sanatçı 1985 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden oldu. Sanatçı Ali Sürmeli Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Sokak Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu olmak üzere çeşitli görevler yaptı.

Ali Sürmeli’nin Rol Aldığı Dizi, Sinema ve Tiyatro

Sanatçı son dönemlerde Mahsun Kırmızıgül’ün yazarlık ve yönetmenliğini yaptığı senaryolarda birçok kez yer almış bulunmaktadır. Dönüş isimli film ile 1988 yılında sinemaya adım atan sanatçı aynı yıl yardımcı erkek oyuncu ödülünü aldı. Sinema filmleri; Eve Giden Yol, Beyaz Melek, Newyork’ta 5 Minare, Sınav, Beyaz karanfil, Mucize, Vezir Parmağı, Sokaktaki Adam, Karışık Pizza, televizyon dizileri Deli Yürek(dizi), Olacak O Kadar (dizi), Şellale, Aşka Sürgün(dizi), Yağmurdan Sonra(dizi), Hürrem Sultan (dizi) ve tiyatro Antigone, Ayak Takımı Arasında, Kahvede Şenlik Var, Kadı, IV. Murat, Yedi Kocalı Hürmüz, Deli İbrahim, Asiye Nasıl Kurtulur, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz oyunlarda yer aldı. Ayrıca Sanatçının yönettiği tiyatro oyunları, Resimli Osmanlı Tarihi, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Kahvede Şenlik Var’dır. Sanat hayatında pek çok dizi, film ve tiyatro eserlerinde rol almıştır. Ali sürmeli çarpışma dizisi’nde rol almaya başlamıştır

Ali Sürmeli Evli Midir?

Sanatçı Ali Sürmeli eşi kim diye merak edenler için Ali Sürmeli, Canan Yüksel ile belli bir süre evli kalmış daha sonra boşanmıştır. Bu evlilikten Eren isminde bir oğlu vardır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli