Sıradaki içerik:

Doğa Rutkay Kimdir?

Doğa Rutkay Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son zamanlarda Güldür Güldür isimli komedi türündeki TV programında karşımıza çıkan Doğa Rutkay kimdir?Doğa Rutkay nereli gibi sorular izleyicilerin aklına gelen soruların başında geliyor. Aslen Ankaralı olan Doğa Rutkay kendisi gibi oyuncu olan Rutkay Aziz’in kızıdır. Güzelliği, enerjikleri ile göz dolduran Doğa Rutkay kaç yaşında sorusu da akıllarda yer eden başka bir sorudur. 1978 yılının 30 Ekim’inde doğan Doğa Rutkay’ın annesi Nuran Duru hanımefendidir. Annesi ve babası henüz 5 yaşında iken ayrılan Doğa Rutkay annesi ile yaşamaya başladı. Akrep burcu olan Doğa Rutkay eşi olarak karşımıza çıkan KerimcanKamal ise boğa borcudur. Günümüz standartları olarak belirlenen boy standartlarında olan Doğa Rutkay boyu ise 1.63 metredir.

Doğa Rutkay Hakkında Merak Edilenler

Doğa Rutkay hakkında en merak edilen konuların başında babası olan Rutkay Aziz ile soyadlarının farklı olmasıdır. Aslında ismen Aziz Rutkay olan babası Avusturya Anadolu Lisesi’nde eğitim görmüştür. Lise de önce soy isim daha sonra isim söylendiğinden ismi Rutkay Aziz olarak söylendi ve o tarihten itibaren de öyle söylenmeye devam etti. Kendisi gibi ünlü olan televizyoncu, gazeteci ve yazar olan KerimcanKamal ile 2014 yılında evlendi. Oldukça mutlu ve eğlenceli olan evlilik hayatlarına 2018 yılının Temmuz ayında iki küçük birey katıldı. 14 Temmuz’da ikizlerini dünyaya getiren Doğa Rutkay, ikizlerine Piraye ve Rutkay Kerim isimlerini koydu. Mimar Sinan Üniversitesi’nde Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden 2000 yılında mezun olan Doğa Rutkay henüz okurken Günaydın İstanbul Kardeş isimli dizide Sadenaz karakteri ile televizyon dünyasına adım attı.

Doğa Rutkay’ın Oynadığı ve Katıldığı Programlar

Televizyon hayatına Günaydın İstanbul Kardeş dizisi ile giriş yapan Doğa Rutkay pek çok dizide yer aldı. Bu diziler: Leyla rolü ile Aşkım Aşkım, Şölen rolü ile Şölen, Aybike rolü ile Bendeniz Aysel, Esra rolü ile Avrupa Yakası, Lale rolü ile Şeytan Sofrası, Zeliş rolü ile Pembe Patikler ve Dikkat Şahan Çıkabilir programına konuk oyuncu olarak katılmıştır.

Doğa Rutkay’ın Rol Aldığı Filmler

Oynadığı dizilerin yanında Dedemin Fişi, Bizim Köyün Şarkısı, Ölü ya da Diri, Pak Panter, Çakallarla Dans, Süpertürk, Dersimiz: Atatürk gibi pek çok başarılı sinema filminde de önemli rollerde oynamıştır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli