Sıradaki içerik:

Zafer Algöz Kimdir?

Zafer Algöz Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En son rol aldığı Kaçma Birader filmindeki karakteriyle kendinden epey söz ettiren Zafer Algöz kimdir? Son yıllardaki başarılı film ve dizi senaryolarında yer alan Zafer Algöz kaç yaşında? İşte son dönemlerde gündemimizi meşgul eden Zafer Algöz ile ilgili bilinmeyenler ve hayatı.

Zafer Algöz Biyografisi

Yaşı ve nereli olduğu ile ilgili de merak konusu olan Zafer Algöz, 30 Ağustos 1961 tarihinde Kars’ta dünyaya geldi. Bursa Devlet Tiyatrosundaki Gençlik kursları ile tiyatro eğitimi almaya başlayan meşhur ünlümüz, 1980 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazanarak bu sektöre adım atmış oldu.

Mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu’na atanarak birçok oyunda rol aldı. Bununla birlikte League of Legends isimli MOBA oyununda açılışa özel olarak Gangplank adlı şampiyonun Barbaros isimli kostümünü seslendirerek ilgi görmüştür. 2010 yılında 10. Lions Tiyatro Ödüllerinde Vahşet Tanrısı oyunuyla en iyi komedi erkek oyuncu ödülünü almaya hak kazandı.

Zafer Algöz Filmleri

Kronolojik sıralamaya göre rol aldığı filmler şu şekildedir; Saygılar Bizden, Oğlum Adam Olacak, Televizyon Çocuğu, Ağır Roman, Komşu Komşu, Utanmaz Adam, Salkım Hanımın Taneleri, Duruşma, Evdeki Hesap, Cesur Kuşku, Esir Şehrin İnsanları, Çınaraltı, O Şimdi Mahkum, Kapıları Açmak, Sınav, Umut Adası, Hasret, Kurtlar Vadisi Pusu, Cumhur Cemaat, AROG, Umut, Yahşi Batı, Mükemmel Çift, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Leyla ile Mecnun, Dedemin İnsanları, Mor Menekşeler, İbreti Alem, Uzun Hikaye, Sultan, İntikam, Mihrap Yerinde, Beni Böyle Sev, Pek Yakında, Tut Sözünü, Ali Baba ve Yedi Cüceler, Kaçma Birader, Hayatımın Aşkı, Deli Aşk.

Zafer Algöz Özel Yaşantısı

Özel yaşantısı da merak edilen Zafer Algöz’ün eşi Lale Algöz’dür. Bir de kızları olan usta oyuncu geçenlerde üniversiteden mezun olan kızı Ilgın ile duyduğu gururu paylaştı. Ayrıca koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli