Sıradaki içerik:

Sema Keçik Kimdir?

Sema Keçik Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İlgiyle takip edilen “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Daye Hatun rolüyle zihinlere kazınan Sema Keçik kimdir? Son günlerde yaşadığı aşk ile magazin gündeminde de yer alan Sema Keçik’in biyografisi ve hayatı.

Hayatı

1965 yılında Ağrı’nın Diyadin ilçesinde hayata gözlerini açan sanatçı, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nı başarıyla bitirdi. Sema Keçik, “beden ve hareket” ile “ses ve ritim” konularında aldığı eğitimin yanı sıra, oyunculuk metotları konusunda çalışmalar yapmıştır. Grotovski Metodu ve Stanistavski Metodu konusunda eğitimlerini tamamlayan oyuncu, Paris Soleil Tiyatrosu’nda Bali Maskları üzerine araştırmalar yürüttü. Bir süre Hindistan’da yaşayan sanatçının, Hint Geleneksel Dansları konusunda da çalışmaları var.
1990 yılına kadar Kenter Tiyatrosu’nda sahne alan oyuncu, 1994’e kadar Avusturya’da kalarak Viyana Odeon Tiyatrosu’nda görev yaptı. Sonrasında da çeşitli tiyatrolarda görev yapan başarılı sanatçı 2001-2008 yılları arasında Şehir Tiyatroları’nda çalışmalarda bulundu. Şehir Tiyatroları bünyesinde Rumuz Goncagül, Geçmişten Gelen Kadın, Yeditepeli Aşk, Sokağa Çıkma Yasağı oyunlarıyla seyirciyle buluştu.

Oyunculuk Kariyeri

Sinema filmlerinde de rol alan başarılı sanatçı 2003’te Yazı Tura, 2013’de Şarkı Söyleyen Kadınlar ve 2015’de Nefesim Kesilene Kadar filmlerinde beyazperdede karşımıza çıktı.
2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisiyle tanınan oyuncu daha sonra 2014 yılında Paşa Gönlüm dizisinde Necmiye rolüyle seyircilerin karşısına çıktı. 2015 yılına gelindiğinde ise Aşk Yeniden dizisinde Meryem karakteriyle yer aldı.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi dansçılarından Ümit Karabel ile evlenen çiftin Ebru adında bir kızları var. Sanatçı, 2008 yılında eşi Karabel’in vefatından sonra da çalışmalarına devam etti.
Ünlü oyuncu son günlerde kendisinden 25 yaş küçük bir diğer oyuncu ve rol arkadaşı Halil İbrahim Kurum ile yaşadığı aşkla yeniden gündeme geldi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli