Sıradaki içerik:

Özlem Tokaslan Kimdir?

Özlem Tokaslan Kimdir?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sinema ve dizilerde oyunculuk yapan Özlem Tokaslan bulunduğu başarılı projelerden dolayı son dönemlerde herkes Özlem Tokaslan kimdir sorusunun yanıtını aramaktadır. Özlem tokaslanın kaç yaşında olduğu da merak edilen bilgiler arasındadır. Özlem Tokaslan, 13 Kasım 1973 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Özlem Tokaslan bir gün önce 45 yaşına basmıştır ve akrep burcudur. Özlem Tokaslan’ın boyu 165 santimetre, kilosu ise 85 kilodur. Doğma büyüme İzmirli olan Özlem Tokaslan, şu anda İstanbul’da ikamet etmektedir ve dizilerde rol almaya tam gaz devam etmektedir. Van ilinde Van Bölge Tiyatrosu ismindeki ilk özel tiyatroyu kurmuştur.

Özlem Tokaslan’ın Eğitim Hayatı ve Okuduğu Bölümler

İlk ve ortaokulu İzmir’de okumuş ve üniversiteyi de Eskişehir’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı Bölümü’nü bitirmiştir. Özlem Tokaslan bu üniversite sayesinde oyunculuk eğitimini tamamlamıştır ve ardından İzmir’e dönerek Dokuz Eylül Üniversitesi’ni kazanarak şan eğitimi almıştır. Özlem Tokaslan okurken ayın zamanda da tiyatro oyunlarında küçük roller alarak sahnedeki yerini almaya başlamıştır ve ardından dizilerde de rol yapmaya başlamıştır.

Özlem Tokaslan’ın Yer Aldığı Dizi, Film ve Tiyatrolar

Özlem Tokaslan ekrana ilk olarak 2007 yılında Hakkını Helal Et adlı dizisinde çıkmıştır. Ardından 2009 yılında Ömre Bedel adlı dizisinde rol almıştır. Dizi bittikten sonra 2011 yılında yayınlanan Zehirli Sarmaşık dizisinde de rol almıştır. 2012 yılında yayına giren Dila Hanım adlı dizide Hayriye karakteri ile oyunculuğuna devam etmiştir. 2014 yılında ise Güzel Köylü adlı dizide ve No:309 adlı dizide de rol almıştır. Film olarak da Yabancı ve Dedemin Fişi olmak üzere iki adet filmde rol almıştır. Ayrıca 2018 yılında Ufak Tefek Cinayetler adlı dizide de birkaç bölüm Arzu karakterinin avukatı rolünde yer almıştır.

Özlem Tokaslan’ın Sevgilisi Var mı? Evli mi?

Özlem tokaslanın sevgilisi kim soruları oldukça çok sorular bir soruydu. Özlem Tokaslan’ın 2015 yılının Mart ayında Haluk Sarıbaş ile hayatını birleştirmesi bu tür soruların cevaplanmasına yardımcı olmuştur. Özlem Tokaslan’ın henüz çocuğu yoktur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli