Sıradaki içerik:

Nursel Köse Kimdir? Eşi Kim?

Nursel Köse Kimdir? Eşi Kim?

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nursel Köse Kimdir

Star Tv Ekranlarıda Avlu Dizisi İle sıkça gördüğümüz Başarılı oyuncu Nursel Köse Kimdir, Kaç yaşında ve Nursel Köse Eşi kimdir? Kısaca biyografisini makalemizde yer verdik.

Nursel Köse Kimdir?

Nursel Köse, 29 Mart 1961 yılında Malatya’da doğmuştur. 1,75 boyunda olan Nursel Köse, Türk dizi ve sinema oyuncusu olarak yaşamının büyük bölümünü sürdürmüştür. Hayatının çok erken döneminde özel öğrenci olarak 1975 yılında Almanya’ya gitmiştir. Almanya’da mimarlık öğrenimi gören Nursel Köse mimar olmasına rağmen sanata ve sinemaya olan düşkünlüğü ile dikkat çekti. Öğrencilik yıllarında başlayan yazar, şair, komedyen, aktör ve radyo tiyatrosu yazarı olarak görevler yaptı. Almanya’da birçok tiyatro oynattı ve kendisinin girişimleriyle bazı tiyatrolar kurdu. Yönetmen, oyuncu ve komedyen olarak birçok tiyatroda aktif olarak görev aldı, oyunlar yazdı ve oynadı. Nursel Köse Sevgilisi aldığımız bilgilere göre Ulrich Mertin’dir. 

Nursel Köse

 

 Nursel Köse Sanat Yaşamı

 Aynı zamanda yine Almanya’da birçok kadın, genç ve çocuk tiyatrolarında projeler sürdürüp insanları, kadınları ve çocukları tiyatroya çekmeye çalıştı. Nursel Köse 1992 yılında Almanya’da ilk yabancı kadın kabare gurubunu kuran kişidir.  Kurduğu bu grupta yönetmen ve oyuncu olarak da çalışmıştır. 1992 yılından itibaren aktif olarak uzun yıllar boyunca birçok ülkede aktif turne düzenleyen ve tiyatroyu birçok ülkeye yayan Nursel Köse, Almanya’da ve Almanca konuşulan ülkelerde çokça gösteriler sergiledi.

 

Nursel Köse Filmleri

2009 yılında İstanbul’da “Bacemdeki Ayı” oyununda baş rol oynayarak, İstanbul ve Berlin başta olmak üzere birçok sette aktif olarak görev aldı ve almaya devam ediyor.

 Sinemada ilk olarak “Yasemin” filminde oynadı. Buket Alakuş’un “Anam” filminde uluslararası seviyede bir oyunculuk ortaya koydu ve ünlendi. Almanya’da “Aile Avukatı”, “Yeni Başlayanlar için Türkçe”, “Bölge 40”, “Soko Klön” gibi film serilerinde çeşitli ırklardan olan kadın rolüyle görevler aldı. 2007 yılında oynadığı “Yaşamın Kıyısında” filmi ile Cannes Film Festivali ve Antalya Uluslararası Film Festivali başta olmak üzere birçok yerden ödüller kazandı.

 

  Nursel Köse’nin Oynadığı Diziler

 Son dönemde Avlu dizisi başta olmak üzere Paramparça, München 7, Kötü Yol, Al Yazmalım, Kış Masalı, Kavak Yelleri, Sessiz Gece gibi birçok Türk ve Alman dizisinde görev almış ve kendini dizi severler tarafından da büyük üne kavuşturmuştur.

 Nursel Köse sanat yaşamı ve kariyeri nedeniyle en ünlü ve kariyerli Türk Tiyatrocuları arasında yer almakta ve sanat yaşamına aktif olarak devam etmektedir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli