Metin Akdülger kimdir

Metin Akdülger

Metin Akdülger
Gerçek AdıMetin Akgülder
Doğum Tarihi01/01/1988
Doğum YeriBursa
Eğitim DurumuLisans
Medeni HaliBekar
MeslekOyuncu
MezuniyetKoç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler
BurçOğlak
Boy1.84

Metin Akdülger,  10 Nisan 1988 yılında Bursa ilinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaştan beri oyunculuğa hevesi olan ünlü oyuncu liseden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Koç Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü ile devam etmiştir.

Üniversite eğitimini aldığı sırada bir taraftan da hevesli olduğu oyunculuk için Yıldız Kenter’den oyunculuk dersleri almaya başladı. Özel tiyatrolarda sahne alarak kendini biraz daha geliştirdi. İlk kez kameraların karşısına ise Bensiz adlı sinema filmi ile çıktı. Metin Akdülger bu filmde Necip adlı bir karaktere hayat verdi.

2013 yılı yapımı bensiz filmi çok başarılı bir futbol kariyeri olan Necip’in aldığı ağır darbe sonrası felç kalmasını ve bu olaylardan sonra Necip’in yaşadığı dramatik olayları anlatıyor.

Fakat Metin Akdülger oyunculuk hayatında ki asıl çıkışını yine 2013 yılında piyasaya çıkan MEDCEZİR dizisi ile yakaladı. Bu dizide ise Metin Akdülger, Orkun adında bir karakteri canlandırmıştı. Oyunculuk hayatına giriş yapan başarılı oyuncu birçok dizi ve filmde rol aldı.

Metin Akgülder Yaşı

Metin Akdülger Dizileri

İçindekiler

Başarılı oyuncu Metin Akdülger 2013 yılında çıktığı kameralar karşısında başarılı bir oyunculuk sergileyen oyuncu bu tarihten itibaren birçok dizide rol aldı. Rol aldığı dizilerde başarılı bir oyunculuk sergiledi. Başarılı oyuncu Metin Akdülger, oyunculuk hayatına başladığı bensiz isimli diziden sonra Medcezir, Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan, Şahsiyet gibi dizilerde rol aldı. Başarılı oyuncu en son olarak internet dizisi olan atiye dizisinde rol alıyor. Bu sıralar Netflix dizisi olan şahsiyet dizisi ve atiye dizisinde rol alıyor.

  • Medcezir – 2013
  • Muhteşem Yüzyıl Kösem: Bağdat Fatihi IV. Murad ( 2016-2017)
  • Şahsiyet (2018)
  • Atiye (2019) 

Metin Akdülger Sevgilisi 

Ünlü oyuncu Metin Akdülger aşk hayatı ile gündeme oturmayı başarıyor. En son birlikte rol aldığı oyuncu arkadaşı Cansu Dere ile beraber olduklarını açıklamışlardı. Açıklama ise güzel oyunu Cansu Dere’den gelmişti. Metin Akdülger sevgilisi Cansu Dere ile 2018 yapımı olan şahsiyet dizisinde beraber rol almışlardı. 1980 yılında doğan Cansu Dere Metin Akdülger’den tam 7 yaş büyük olmasına rağmen ikili birbirlerine olan aşklarını açıklamışlardı. İlk olarak dizi setinde başlayan aşklarını saklamama kararı alarak sevgili olduklarını açıklamışlardı.


Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


×

Bir Şeyler Ara