Sıradaki içerik:

Mesut Özil

Mesut Özil

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Amine Gülşe ile yaptığı düğünle adını sıkça duyuran Mesut Özil kimdir? Ünlü futbolcu Mesut Özil nereli? Bunlar ve merak edilen tüm sorular işte karşınızda.

Mesut Özil Kimdir?

1988 yılının 15 Ekim günü Gelsenkirchen’de dünyaya gelen Özil, Alman milli futbolcuları arasında yer almaktadır. İngilizlerin futbol takımı olan Arsenal takımında forma giyen mesut Özil, futbol dünyasında birçok başarıya sahip olmuştur. En çok merak edilen Mesut Özil boyu ise 1.8m’dir. Son zamanların magazin sayfalarında en üst köşede yer alan Mesut Özil, yapmış olduğu düğün ile ilgileri üzerinde toplamayı başarmıştır. Mesut Özil eşi Miss Turkey birincisi olan Amine Gülşe‘dir.

Mesut Özil kimdir

Mesut Özil Futbol Hayatı

İlk profesyonel futbol hayatına 2006 yılında doğmuş olduğu şehrin takımında başlamıştır. Burada Bundesliga’da mücadele etmeye başlamış Schalke 04 transferini gerçekleştirerek profesyonellik kariyerlerinin temellerini ilk kez atmayı başarmıştır. Buranın ardından ise 2008 yılında Bundesliga’nın bir başka takımı olan Werder Bremen takımına transfer edilmiştir.

2010 yılında La liga takımına transfer olmuştur. 11 Şubat 2009 yılında ilk milli maçını Norveç Milli Takımı’na karşı oynamıştır. 2010 yılında Güney Afrika Dünya Kupası maçında yer almıştır. Bu turnuva esnasında ilk 11’de kalmayı başarabilen ünlü futbolcu Almanya’da beraber dünya genelinde dördüncü olmayı başarmıştır. Tüm bunların ardından ise başarılarından dolayı Real Madrid’e transfer olmayı başarmıştır. Günümüzde ise Arsenal takımında yer almaktadır.

Mesut Özil Başarıları

2010 yılında Altın Top Ödülüne dünya genelinde en değerli oyuncu olarak aday gösterilmiştir. Almanya ile beraber 2010 yılında FIFA Dünya Kupasında büyük bir performans sergilemiş ve beğenileri üzerine toplamayı başarmıştır. Almanya’nın milli takım oyuncusu olan Özil, burada 27 maçta yer almış ve 9 golün sahibi olmayı başarmıştır.

İsveç’te gerçekleşen Avrupa 21 yaş futbol şampiyonasının final maçında ise en büyük başarısını sergilemiş ve bu maçta 1 gol ikide asist yaparak maçın 4-0 bitmesine katkıda bulunmuştur. Maç sonunda ise başarılı futbolcu maçın adamı olarak seçilmiştir. Aynı zamanda Özil, Almanya ile beraber Dünya Kupası maçının ardından kazanmış olduğu primi Brezilya’da yer alan 23 hasta çocuk için bağışlamıştır.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli