Sıradaki içerik:

Merve Özbey

Merve Özbey

avatar

O Kimdir Kim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni şarkıları ile popülerlik kazanan Merve Özbey kimdir. 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul da doğmuştur. Merve Özbey boyu 1.63 cm’dir. Merve Özbey nereli sorusu karşınıza çıkar. Merve Özbey aslen Erzurumludur. Eğitimine yardımcı olmak için sahne de vokalistlik olarak çalışmaya başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesinde ud ve piyona eğitimi almıştır.

Merve Özbey’in ilgi alanı ise Türk sanat müziğidir. Kulüpte Utku’nun vokalistliği ile şarkıcılık yapan Merve Özbey’in hayatı Ebru Gündeş ile tesadüfen tanışması ile değişir. Ebru Gündeş sesini çok beğenir. Bir kaç tane şarkı söylemesini ister. Ebru Gündeş kendisinin vokalistliğini yapmasını ister. Merve Özbey bu teklife evet der ve şarkıcılık kariyeri başlar.

Merve Özbey Şarkıları

İlk şarkısı Erdem Kınay ile birlikte çalıştığı yaş hikayesidir. İlk şarkısı ile büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmıştır. Merve Özbey denilince ilk akla gelen yaş hikayesidir. Ardından bir sürü şarkılara eşlik etmiştir. Her şarkının kendine ait bir hikayesi vardır.

Diğer şarkıları ise; duman, güvercin, topsuz tüfeksiz, helal ettim, usta, Allah’a emanet ol, yolun sonu, ödeştik, yağmur, vicdanın affetsin, eyvallah, kalır mı günah, gücüm yetmez, konumuz var, devran, vuracak, hani bizim sevdamız, kül, yaramızda kalsın, tebrikler şarkılarıdır.

Merve Özbey Son Şarkısı

[minima-video platform=”yt” code=”5anhsjs8rU8″]

Merve Özbey Kazandığı Ödüller

Farklı dallarda ödüller almıştır. En iyi çıkış yapan şarkı dalında ilk ödülünü almıştır. İlk ödülü yaş hikayesi şarkısıdır. Yaş hikayesi şarkısı başka dallarda da ödül almış bir şarkıdır. En iyi şarkı dalında ödülü vardır. Yeditepe Üniversitesi 4. dilek ödüllerinde yılın en iyi kadın şarkıcısı ödülünü layık görülmüştür.

Fm Müzik ödüllerinde en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülünü kazanmıştır. Haliç Üniversitesi En’leri ödülünü ise en iyi şarkı ödülü dalında helal ettim şarkısı ile kazanmıştır.

Merve Özbey Sevgilisi

Ebru Gündeş’in vokalistliği sırasında başka şarkıcıların da vokalistliğini yapmıştır. Bir sahne sırasında vokalistlik yaparken Erdem Kınay sesini fark eder ve solo çıkışını yapması için yardım eder. Merve Özbey özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı seven birisidir. Merve Özbey sevgilisi yakın zamanlarda evlenme teklifi aldığı Kenan Koçak’dır.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli